Соратники Трампа посилюють атаки проти Камали Гарріс на тлі розмов про заміну Байдена

Джерело: Reuters

Кампанія Дональда Трампа та деякі його союзники почали превентивний удар по віцепрезидентці США Камалі Гарріс на тлі розмов про те, що вона може стати кандидаткою у президенти США від демократів замість Джо Байдена.

Хоча чинний президент США запевняє, що може продовжувати передвиборчу гонку, а Гарріс твердо підтримує його, Трамп нічого не втратить, якщо почне кампанію проти віцепрезидентки. Відтак, якщо вона дійсно стане заміною Байдену, то увійде в роль кандидатки на пост президента вже на послаблених позиціях.

Республіканці регулярно критикували Гарріс, однак нападки цього тижня перетворились на різку і, найімовірніше, скоординовану ескалацію.

Комітет Національного республіканського Конгресу, який контролює перегони республіканців у Палаті представників, назвав її “головною помічницею” Байдена.

MAGA Inc., суперкомітет зі збору коштів, що підтримує Трампа, тим часом опублікував заяву, в якій назвав її “царицею вторгнення”. У березні 2021 року Байден заявив, що Гарріс разом з Мексикою та країнами Центральної Америки очолить кампанію з розв’язання проблеми нелегальної імміграції.

Відтоді республіканці схопилися за це, щоб звинуватити її в нездатності зупинити потік мільйонів мігрантів, які нелегально перетинають Сполучені Штати, хоча вона ніколи не відповідала безпосередньо за охорону південного кордону.

“Камала Гарріс некомпетентна. Вона виявилася найслабшою і найгіршою віцепрезиденткою в історії, і вона на 100% підтримувала Джо Байдена у кожній катастрофічній політиці, яку він впроваджував протягом останніх чотирьох років”, – сказала Керолайн Лівітт, речниця кампанії Трампа.

Штаб Байдена вирішив дати відсіч республіканцям, не коментуючи питанням про те, чи може Гарріс стати заміною Байдену у передвиборчій гонці.

“Віцепрезидентка Гарріс пишається тим, що є напарницею президента Байдена. Незалежно від того, які фальшиві напади робив Трамп і його крайні союзники, вона продовжуватиме захищати історію Байден-Гарріс та переслідувати справу проти Дональда Трампа”, – сказав Раян Лейк, представник кампанії Гарріс.

Атаки соратників Трампа проти Гарріс нагадують його тактику, яку він використовував, аби “знищити” свого головного суперника у Республіканській партії Рона ДеСантіса, який прагнув стати кандидатом у президенти від республіканців.

Корі Левандовскі, давній радник Трампа, сказав Reuters, що Гарріс була політично вразливою, враховуючи її роль у боротьбі з нелегальною імміграцією, серед інших питань, які є частиною масштабного дослідження, яке партія зібрала щодо її діяльності.

Колишній старший співробітник Білого дому часів президентства Трампа, який досі підтримує контакти з кампанією Трампа, сказав, що новий акцент на Гарріс має сенс.

“Якщо Джо Байден залишиться на вершині списку, враховуючи те, що ми бачили, вона набуде ще більшого значення. Але якщо він відступить, вона стане потенційною кандидаткою. Йдеться про її визначення”, – сказав співробітник, вказуючи на її низький рейтинг схвалення в опитуваннях громадської думки.

Опитування Reuters/Ipsos, проведене раніше цього тижня, показало, що Гарріс є таким же грізним суперником Трампа, як і Байден. У гіпотетичному голосуванні Трамп випередив Гарріс на один відсотковий пункт – 43% проти 42%.

Атаки союзників Трампа різко контрастують з незвичним мовчанням зазвичай говіркого колишнього президента. З тих пір, як Байден погано виступив на дебатах, Трамп “сховався”, роблячи мало публічних виступів або публічних заяв.

“Це свідчить про дорослішання самого кандидата. Ви можете навчити старого пса новим трюкам. Він демонструє підвищену дисципліну та контроль над повідомленнями”, – сказав старший радник кампанії Трампа, знайомий із внутрішніми дискусіями.

Ще до дебатів 27 червня кампанія Трампа почала звертати увагу на Гарріс, випустивши в Інтернеті рекламу, яка висміювала її за повторення реплік у своїх промовах.

Захисники Гарріс кажуть, що вона стала більшою мішенню через її провідну роль у нападках на Трампа за права на аборти та її рішучий захист Байдена під час передвиборної кампанії.

Якщо Байден вийде з перегонів до національного з’їзду Демократичної партії в серпні, немає гарантії, що Гарріс буде кандидатом. Але як віцепрезидентка, вона, швидше за все, буде першою в черзі. Вона виграє від величезних бойових коштів Байдена на передвиборчу кампанію і, ймовірно, побачить, що значна частина демократів об’єднається навколо неї, намагаючись уникнути запеклої внутрішньопартійної боротьби.

І як перша темношкіра віцепрезидентка в історії США, вона забезпечує міст до найнадійнішого виборчого блоку партії. Її походження та відносна молодість різко відрізнялися б від 78-річного Трампа.

У вівторок, 23 липня, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Державним секретарем Святого Престолу кардиналом Пʼєтро Пароліном.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

У Луцьку двоє дітей випали з вікна будинку. Інцидент стався в одному зі спальних районів міста, коли 5-річна дівчинка та 3-річний хлопчик випали з вікна другого поверху.

Двом посадовцям КП “Київський метрополітен” повідомлено підозру у службовій недбалості через підтоплення тунелів між станціями “Деміївська” та “Либідська” взимку.

Результати масштабного дослідження, у межах якого проаналізували стан здоров’я 4,1 мільйона учасників, свідчать, що надмірна вага може стати причиною понад 30 типів онкологічних захворювань.