Сотні видів акул опинилися під загрозою вимирання через косметичну індустрію

Джерело: Sky News

Глибоководні акули та скати повільно розмножуються, тому інтенсивна риболовля ставить їх під більшу загрозу, ніж інші види. Окрім того, скорочення їхньої чисельності пов’язують ще й з косметичною індустрією.

Зазначається, що в жіночих засобах для догляду за шкірою, а також у деяких медичних препаратах серед іншого використовується речовина під назвою “сквален”. Одним з основних джерел її отримання є печінковий жир глибоководних акул.

Нове дослідження показало, що хоча екологи традиційно переймаються шкодою від видобутку корисних копалин на дні моря, надмірний вилов глибоководних видів риб несе в собі більшу шкоду.

За словами вчених, з-поміж 2800 видів глибоководних акул і скатів майже 390 вже знаходяться під загрозою зникнення. Надмірний вилов загрожує їм більше, ніж іншим видам, оскільки вони дуже повільно розмножуються.

Хоча зараз багато косметичних компаній використовують сквален рослинного походження, його видобуток з акул все ще залишається дуже поширеним в усьому світі.

Згідно з даними ООН, у 2018 році на світовому ринку було продано близько 750 тонн так званої акулячої олії – сировини, з якої отримують сквален. Щороку у світі виловлюється до 100 мільйонів акул заради їхніх плавників і м’яса, а також жиру з печінки.

Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.

У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.

Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.

Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.

12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.