SpaceX запустила на орбіту п’ять тисяч супутників Starlink

Джерело: пресслужба SpaceX

27 серпня американська компанія SpaceX запустила на навколоземну орбіту нову партію інтернет-супутників Starlink.

Зауважується, що запуск ракети-носія Falcon 9 з 22 міні-супутниками Starlink на борту здійснено з 40-го стартового комплексу на базі американських Космічних сил на мисі Канаверал у Флориді.

Після поділу щаблів ракети-носія перший багаторазовий щабель здійснив керовану вертикальну посадку на морську платформу-дрон Just Read the Instructions в Атлантичному океані. Зазначається, що це було вже її третє використання.

У виданні Space назвали нинішню місію “знаковою” для SpaceX, оскільки загальна кількість виведених на орбіту супутників Starlink, за підрахунками астрофізика Джонатана Макдауелла перевищила 5000 одиниць.

П’ять тисяч супутників Starlink – це багато, але, ймовірно, у майбутньому їх кількість зростатиме.

SpaceX має дозвіл на розгортання 12 000 космічних кораблів Starlink на LEO, і компанія подала заявку на отримання дозволу ще приблизно на 30 000 супутників.

Угорщина затримала процедурне рішення, необхідне для подальшого просування України та Молдови в переговорах про вступ до ЄС. Через позицію Будапешта під загрозою може опинитися план Києва відкрити всі шість переговорних кластерів до середини липня.

У віці 94 років помер американський музичний продюсер і керівник звукозаписних лейблів Клайв Девіс.

Місце проживання може впливати на швидкість біологічного старіння людини, а також на роботу імунної системи, метаболізм та різноманіття мікробіому кишківника. Таких висновків дійшла міжнародна група науковців під керівництвом Стенфордського університету, яка дослідила зв’язок між генетикою та довкіллям.

Лівий кандидат у президенти Перу Роберто Санчес заявив, що не визнає результати другого туру виборів, якщо перемогу здобуде його консервативна суперниця Кейко Фухіморі. Він звинуватив виборчі органи та кампанію Фухіморі у маніпуляціях із голосами, поданими за кордоном.

Американська співачка Олівія Родріго оголосила про запуск власного благодійного музичного фестивалю Daisy Chain Fields, який відбудеться 29 серпня в місті Ірвайн, штат Каліфорнія. У заході візьмуть участь виключно виконавиці, а весь чистий прибуток спрямують на підтримку організацій, що займаються захистом прав жінок і дівчат.