Спецпосланцем США з російсько-української війни може стати ексглава розвідки Гренелл – ЗМІ
Джерело: Reuters
За даними ЗМІ, Дональд Трамп розглядає кандидатуру колишнього очільника розвідки Річарда Гренелла на посаду спецпосланця з питань російсько-української війни.
Цю інформацію агентству повідомили одразу чотири джерела. Відтак Гренелл, який за час першого президенства Трампа був послом США у Німеччині, а згодом виконував обов’язки директора нацрозвідки, може зіграти головну роль у зусиллях новообраного президента щодо завершення війни в Україні.
За повідомленням джерел, Трамп має серйозні наміри щодо створення посади спецпосланця з питань російсько-української війни, хоча не виключено, що врешті-решт він відмовиться від цієї ідеї.
Також немає достовірних підтверджень, що його вибір зупинився лише на Гренеллі і невідомо чи сам Гренелл готовий до такої ролі в майбутній адміністрації Трампа.
Під час передвиборчої кампанії Трамп неодноразово обіцяв швидко завершити війну в Україні, при цьому не повідомляючи, як. Якщо цим питанням почне займатись Гренелл, то деякі його ідеї можуть не сподобатись українському керівництву.
Відомо, що у липні, під час круглого столу Bloomberg, Гренелл заявив про необхідність створення “автономних зон” в Україні, аби врегулювати війну. Він також був проти вступу України до НАТО у найближчому майбутньому – позиція, яку підтримують чимало союзників Трампа.
Прихильника Гренелла кажуть, що він має вагомий дипломатичний досвід та знається у європейських справах. Гренелл був не лише послом у Німеччині, а й спецпредставником США на перемовинах між Сербією та Косово.
Варто зауважити, що раніше Гренелл вважався ймовірним кандидатом на посаду Держсекретаря США в адміністрації Трампа, однак вибір майбутнього президента зупинився на сенаторі Марко Рубіо, що здивувало й розчарувало деяких близьких соратників Гренелла.
- Новообраний президент США Дональд Трамп незабаром призначить мирного посланника, який очолить переговори про припинення війни між Україною та Росією.
- Радник Дональда Трампа Борис Епштейн, який народився в Росії і жив там в дитинстві, запропонував новообраному президенту стати спеціальним посланцем з питань російсько-української війни.
Парламентська асамблея НАТО схвалила резолюцію, в якій підтримали право України завдавати ударів по військових об’єктах на території Росії. Учасники асамблеї закликали надати Києву відповідне озброєння.
Команда обраного 47-м президентом США Дональда Трампа нині обговорює проведення прямих переговорів з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином.
Глава чеської розвідки Міхал Куделка пояснив, що російська армія нападу на Центральну та Східну Європу вже протягом найближчих 10–15 років, якщо Україна програє війну або підпише невигідну мирну угоду.
26 листопада президент США Джо Байден заявив, що о 4 годині ранку 27 листопада припиняться бойові дії на лівансько-ізраїльському кордоні.
26 листопада Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.