Спецслужба Німеччини: Дезінформація з РФ поводиться агресивніше

Джерело: DW

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну РФ посилила кампанії з дезінформації, зокрема в Німеччині, стверджує  Федеральне відомство з охорони конституції (BfV).

Експерт у галузі контррозвідки BfV Бодо Беккер заявив, що дії Москви в інформаційному просторі за минулі півтора року суттєво змінилися.

Загалом ці дії стали значно більш конфронтаційними та агресивнішими, — наголосив Беккер.

Експерт зауважив, що російська влада “адаптувала зміст і тональність своїх кампаній дезінформації” до військових дій проти України, а також до громадських дебатів у Німеччині та в усьому світі.

Зазначається, що спотворена подача інформації та поширення Росією неправдивих відомостей спрямовані на легітимізацію президента РФ Володимира Путіна та утримання його при владі.

Через дезінформацію російський держапарат намагається вплинути на суспільну думку в інших країнах. Зокрема, у Німеччині РФ прагне підірвати довіру населення до політиків, державних органів та вільних ЗМІ.

Мета РФ — дискредитувати і послабити союзницькі відносини країни та спільність цінностей у Євросоюзі та НАТО. Тож російська пропаганда постійно торкається нинішніх спірних тем у Німеччині та перетворює їх на власний інструмент, використовуючи низку можливостей для прямого та непрямого поширення дезінформації.

Аналітик BfV вказав на офіційні заяви Путіна та його “рупорів” в уряді та парламенті, державні ЗМІ, пов’язані з російськими спецслужбами інформаційні портали та соцмережі.

Численні дрібні уколи пропаганди через ці різноманітні канали зазвичай швидше незначні і здебільшого несуттєві для державної безпеки. – зазначив Беккер. – Але в сукупності ця дезінформація може бути дієвою. Зрештою її авторам, можливо, вдасться “сформувати атмосферу скептицизму, неприйняття та недовіри”.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

22 травня джерела у Міністерстві фінансів Німеччини повідомили, що країна відкрита для використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні.

22 травня українські армійці знищили черговий російський штурмовик Су-25.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок побувала на околицях Києва, де поспілкувалася з бійцями українського мобільного загону ППО. Міністерка висловила переконання у необхідності посилення українського захисту.