Спецслужба Німеччини: Дезінформація з РФ поводиться агресивніше
Джерело: DW
Після початку повномасштабного вторгнення в Україну РФ посилила кампанії з дезінформації, зокрема в Німеччині, стверджує Федеральне відомство з охорони конституції (BfV).
Експерт у галузі контррозвідки BfV Бодо Беккер заявив, що дії Москви в інформаційному просторі за минулі півтора року суттєво змінилися.
Загалом ці дії стали значно більш конфронтаційними та агресивнішими, — наголосив Беккер.
Експерт зауважив, що російська влада “адаптувала зміст і тональність своїх кампаній дезінформації” до військових дій проти України, а також до громадських дебатів у Німеччині та в усьому світі.
Зазначається, що спотворена подача інформації та поширення Росією неправдивих відомостей спрямовані на легітимізацію президента РФ Володимира Путіна та утримання його при владі.
Через дезінформацію російський держапарат намагається вплинути на суспільну думку в інших країнах. Зокрема, у Німеччині РФ прагне підірвати довіру населення до політиків, державних органів та вільних ЗМІ.
Мета РФ — дискредитувати і послабити союзницькі відносини країни та спільність цінностей у Євросоюзі та НАТО. Тож російська пропаганда постійно торкається нинішніх спірних тем у Німеччині та перетворює їх на власний інструмент, використовуючи низку можливостей для прямого та непрямого поширення дезінформації.
Аналітик BfV вказав на офіційні заяви Путіна та його “рупорів” в уряді та парламенті, державні ЗМІ, пов’язані з російськими спецслужбами інформаційні портали та соцмережі.
Численні дрібні уколи пропаганди через ці різноманітні канали зазвичай швидше незначні і здебільшого несуттєві для державної безпеки. – зазначив Беккер. – Але в сукупності ця дезінформація може бути дієвою. Зрештою її авторам, можливо, вдасться “сформувати атмосферу скептицизму, неприйняття та недовіри”.
- Росія прагне зірвати проведення в Україні мобілізаційних заходів, поширюючи фейкові “попередження” про нібито “повну мобілізацію” та вручення повісток усім чоловікам призовного віку.
- Соціальна мережа X, більш відома як Twitter, Ілона Маска відіграла важливу роль у тому, щоб російська пропаганда про Україну охопила більше людей.
- У Польщі заарештували двох росіян та звинуватили їх у шпигунстві та поширенні пропаганди від імені російських найманців “Вагнер”.
До Європейського парламенту внесли два окремі запити стосовно зняття депутатської недоторканності з депутата з ультраправої групи “Європа суверенних націй” Петра Бистрона – члена правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН).
За листопад Харків пережив 26 обстрілів з боку російської армії, 14 з яких завдали прямих руйнувань житловому фонду, повідомив очільник міста Ігор Терехов.
2 грудня президент Володимир Зеленський спільно з канцлером Німеччини Олафом Шольцом відвідали виставку безпілотників із “розумним” компонентом, вироблених в Україні у співпраці з Німеччиною.
Компанія Intel повідомила про відставку генерального директора Пата Гелсінгера після непростого періоду його керівництва.
56 осіб загинуло, а десятки – зазнали поранень внаслідок тисняви на стадіоні в місті Нзерекоре, що на півдні Гвінеї. Інцидент стався під час футбольного матчу, коли сутички між вболівальниками переросли в хаос.