Спікер Джонсон зіштовхнувся з бунтом деяких республіканців через пакет допомоги Україні

Джерело: The Guardian

Деякі члени Палати представників США залишаються рішуче налаштованими проти пропозиції щодо запиту на допомогу Україні, і один з них уже погрожував усунути спікера Конгресу Майка Джонсона.

8 квітня Джонсон повертається до роботи, зазнаючи все сильнішого тиску щодо просування пакету допомоги Україні, а також загрози внутрішньопартійного заколоту, якщо він це зробить.

Спікер-республіканець зазначив, що палата розгляне питання фінансування України цього тижня, після двотижневої перерви. Однак, деякі республіканці, з-поміж радикально налаштованих, залишаються рішуче налаштованими проти додаткової допомоги Україні, і один із них уже погрожував усунути спікера, ускладнюючи потенційне голосування.

Минулого місяця, під час перерви у Палаті представників, Джонсон пообіцяв, що незабаром Конгрес “зробить необхідні кроки для розгляду запиту на додаткове фінансування”, який включає гроші для України, Ізраїлю та Тайваню.

Зауважується, що запропоновані нововведення можуть містити допомогу Україні у вигляді позики або перенаправлення російських активів, конфіскованих відповідно до Закону про відновлення економічного процвітання та можливостей (РЕПО) для українців. Водночас навіть ці пропозиції навряд чи вплинуть на найбільш гучних скептиків Республіканської партії, таких як конгресменка Марджорі Тейлор Грін з Джорджії.

Та попри те, що Джонсон зазнає викликів з боку жорстко правого флангу республіканців, інші представники партії в Палаті представників наполягають, що Конгрес має вжити термінових заходів, щоб допомогти Україні. Вони попереджають, що подальша бездіяльність після місяців ігнорування вимог Білого дому схвалити більше фінансування лише підбадьорить російського президента Володимира Путіна.

Оскільки Палата представників повернеться до сесії 8 квітня, Джонсону незабаром доведеться вирішити, чи готовий він ризикнути своїм місцем спікера через фінансування України. Якщо ні, політичні втрати можуть бути вагомими – і втрати для Києва можуть бути набагато вищими, наголосили у Guardian.

Раніше ми повідомили, що Майк Джонсон пообіцяв винести допомогу Україні на голосування в Палаті невдовзі після того, як Конгрес повернеться з великодніх канікул, найближчими днями. Водночас, який вигляд матиме законопроєкт – і хто його підтримає – залишається невизначеним через розбіжності між республіканцями та демократами щодо допомоги Києву, та пов’язаної допомоги Ізраїлю.

У лютому Сенат ухвалив пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на 95 мільярдів доларів за підтримки обох партій. Джонсон чинив опір закликам представників обох партій просто винести сенатський законопроєкт на голосування в Палаті представників, заявивши, що його палата виступить зі своїм власним законопроектом, який додасть “деякі важливі нововведення”, не включені у версію Сенату.

Зауважимо, 13 лютого у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Водночас Майк Джонсон розкритикував його, зазначивши, що може не поставити такий проєкт закону на голосування, оскільки з нього вивели питання щодо безпеки кордонів США, і попередив, що може не поставити його на голосування.

Спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що Конгрес перейде до розгляду допомоги Україні після розв’язання питання бюджету.

Надвечір 28 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що провів розмову зі спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном, під час якої закликав його провести голосування за схвалення військової допомоги США Україні.

В каліфорнійській лікарні пацієнт, який, як вважають, був під дією наркотиків, спричинив хаос, залізши на стелю відділення невідкладної допомоги, де застряг і пожежникам довелося його визволяти.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.