Спікер Конгресу Джонсон сподівається на повернення до угоди про надра

Джерело: Майк Джонсон/X

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон опублікував власне відеозвернення, де закликав президента Володимира Зеленського “схаменутися”, перепросити й повернутися до обговорення з Дональдом Трампом угоди щодо рідкісноземельних металів.

Я маю сподівання та молюся, що президент Зеленський схаменеться, повернеться до Трампа і прийме цю угоду, тому що це найкращий спосіб для нас досягти миру у цьому регіоні, і це в інтересах обох країн, – наголосив Джонсон.

Спікер зауважив, що був на багатьох двосторонніх зустрічах з главами держав та високопоставленими особами, однак, додав, що ніколи не бачив “нічого схожого на поведінку президента Зеленського” в Овальному кабінеті.

Він лаяв і перебивав господарів… Він повинен перепросити та прийняти угоду щодо прав на корисні копалини, — резюмував Джонсон.

Тоді як міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що Вашингтон наразі не розглядає можливість підписання угоди з Україною щодо корисних копалин. Він пояснив, що ключовою умовою для укладення економічної домовленості є прагнення українського керівництва до мирної угоди.

Водночас міністр наголосив, що потенційна угода між США та Україною не повинна зводитися лише до корисних копалин. За його словами, Дональд Трамп прагне створити глибший економічний зв’язок між двома народами, що також стане сигналом для глави РФ.

Зауважимо, спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань Росії та України, Кіт Келлог, порадив президенту України Володимиру Зеленському утриматися від зустрічі з Трампом в Овальному кабінеті, оскільки вважав, що “відносини потребують зміцнення”, за словами джерела, знайомого з деталями переговорів.

Також за інформацією американського видання The New York Post, Келлог виступав проти підписання угоди щодо корисних копалин під час особистої зустрічі президентів Володимира Зеленського та Дональда Трампа. Водночас керівник Офісу президента України Андрій Єрмак наполягав на такому форматі.

Спеціальний посланник президента Трампа з питань війни в Україні під час візиту до Києва минулого тижня закликав Володимира Зеленського підписати відкладену угоду з Вашингтоном щодо прав на видобуток корисних копалин. Однак керівник апарату Зеленського наполягав, щоб підписання відбулося в Овальному кабінеті в п’ятницю, що так і не сталося

Додамо, 2 березня радник з нацбезпеки США Майк Волц заявив, що Адміністрація президента США Дональда Трампа працює для припинення “війни в Україні”. За його словами, домовленість включатиме гарантії безпеки під керівництвом європейців і вимагатиме територіальних поступок від України.

Волц вкотре висловив “розчарування” позицією українського президента Володимира Зеленського під час зустрічі в Овальному кабінеті і тим, що угоду про українські копалини так і не підписали. Він пояснив, що “Зеленський має чітко зазначити, що готовий до миру”, додавши, що український глава має “спілкуватись із Вашингтоном та Росією, щоб зупинити цю війну”. Також радник висловив “розчарування” позицією України щодо угоди про корисні копалини, яка б “об’єднала наші економіки і змінила природу допомоги, щоб американські платники податків могли отримати відшкодування”.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.