Спів може допомогти подолати розлади мовлення після інсульту – вчені
Джерело: Neuroscience News
Результати нового дослідження засвідчили, що пацієнти з інсультом швидше відновлювали мовні навички, якщо займалися співом. Позитивний ефект пов’язаний зі збільшенням об’єму сірої речовини у ділянках, що відповідають за мову.
За словами експертів, у пацієнтів з інсультом часто виникає афазія – розлад мовлення церебрального походження. Цей стан характеризується зниженою здатністю розуміти, вимовляти слова або сприймати письмову мову. Таке ускладнення виникає у 40% випадків, і відновитися вдається не всім.
Вчені з Гельсінського університету дослідили, як спів може покращити мовні навички пацієнтів після інсульту.
“Наші результати вперше демонструють, що реабілітація пацієнтів з афазією за допомогою співу базується на змінах нейропластичності, тобто пластичності мозку”, – прокоментував дослідник Алексі Сіхвонен з Університету Гельсінкі.
Він розповів, що мовна мережа охоплює ділянки кори головного мозку, які беруть участь в обробці мови та мовлення, а також шляхи білої речовини, які передають інформацію між ділянками мозку.
У дослідженні взяли участь 54 пацієнти з афазією, 28 з яких пройшли МРТ-сканування на початку та наприкінці дослідження. Науковці досліджували реабілітаційний ефект співу за допомогою хорового співу, музикотерапії та вправ зі співу у домашніх умовах.
Згідно з результатами дослідження, спів збільшив об’єм сірої речовини в мовних областях лівої лобової частки. Водночас це заняття покращило зв’язок в мовній мережі лівої та правої півкуль. Тому вчені дійшли висновку, що спів можна розглядати як доповнення до звичних форм реабілітації.
- Дослідники з Китаю проаналізували дані понад 3400 дорослих американців. Результати показали, що ті, хто спав на годину довше у вихідні порівняно з буднями, мали нижчий рівень серцево-судинних захворювань. Особливо це стосується людей, які сплять менш як шість годин у будні, але компенсують це, сплячи на дві години довше у вихідні.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.