«Співчуваю Україні, але умови вступу до НАТО абсолютно нормальні» – Пісторіус про зміст комюніке Альянсу

Джерело: tagesshau

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус відповів на критику президента Володимира Зеленського щодо нерішучості НАТО в контексті членства України, зазначивши, що запропоновані умови для вступу в Північноатлантичний альянс – “абсолютно нормальні”.

“Усі кажуть, що майбутнє України – в НАТО, як тільки закінчиться війна”, – прокоментував очільник Міноборони Німеччини.

Водночас він зауважив, що запропоновані умови для членства в Альянсі – абсолютно нормальні. Серед них – “сумісність систем”, тобто, за словами міністра оборони ФРН, українські системи озброєнь можуть використовуватися разом із системами інших країн НАТО, питання управління та демократичного контролю над збройними силами.

“Все це – нормальні стандарти для всіх держав-членів НАТО. Все це “не ракетна наука”, але також може статися дуже швидко. Я розумію образу і нетерпіння. Особливо в тій ситуації, в якій перебуває Україна, я цілком співчуваю їй”, – резюмував Пісторіус.

Додамо, міністр оборони Великої Британії Бен Воллес також відреагував на критику президента України Володимира Зеленського щодо ненадання на саміті у Вільнюсі чіткого графіка чи переліку умов для вступу до НАТО. Він сказав, що “люди хочуть бачити трохи вдячності” за надану допомогу.

Раніше президент України Володимир Зеленський прокоментував сигнали саміту НАТО щодо вступу України у Північноатлантичний альянс.

Як повідомляли #Букви, президент України Володимир Зеленський вранці 12 липня прибув на саміт НАТО у Вільнюсі. У межах зустрічі відбудеться інавгураційне засідання Ради Україна-НАТО.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.

19 червня у Києві обвалилася пішохідна частина шляхопроводу на проспекті Повітряних сил України, що спричинило ускладнення руху транспорту. Раніше мер столиці Віталій Кличко запевняв, що повідомлення про неналежний стан інженерних споруд лише підживлюють роботу ворожого ІПСО.

У ЗМІ з’явилося повідомлення, що голові Центру протидії корупції готують підозру у зв’язку із “систематичною неявкою на військову службу”, а також “незаконним використанням автомобіля”, придбаного волонтерами для потреб Сил оборони. Віталій Шабунін прокоментував повідомлення, зазначивши, що це свідчить про переслідування з Офісу президента.

2-й Західний окружний військовий суд у Москві засудив громадянку України Христину Любашенко до 12 років позбавлення волі, визнавши винною у поширенні “фейків” про російську армію та “участь у терористичній організації”.