Споживання кави та чаю знижує ризик онкології голови та шиї – дослідження

Джерело: журнал Cancer

Новий аналіз засвідчив, що вживання кількох чашок кави на день пов’язане зі зниженням ризику розвитку раку голови та шиї, незалежно від вмісту кофеїну.

Онкологія голови та шиї посідає сьоме місце за поширеністю у світі, і частота захворювання зростає у країнах із низьким і середнім рівнем доходу. До категорії належать рак ротової порожнини, гортані, горлянки, носових пазух та слинних залоз. Щороку фіксують понад 900 тисяч нових випадків і понад 400 тисяч смертей, згідно з даними Global Cancer Observatory.

У багатьох дослідженнях вивчалося питання про те, чи пов’язане вживання кави або чаю з раком голови та шиї, але результати були суперечливими.

Дослідники вивчили дані 14 досліджень, проведених різними вченими, котрі входять до Міжнародного епідеміологічного консорціуму з раку голови та шиї, що об’єднує дослідницькі групи по всьому світу.

Дослідники об’єднали інформацію про 9 548 пацієнтів із раком голови та шиї і 15 783 пацієнтів у контрольних групах без захворювання та виявили, що порівняно з тими, хто не вживав кави, у людей, котрі випивали понад чотири чашки кави з кофеїном на день, вірогідність розвитку раку голови та шиї загалом була на 17 % нижчою, вірогідність розвитку раку порожнини рота – на 30 % нижчою, а раку горла – на 22 % нижчою.

Так, вживання трьох-чотирьох чашок кави з кофеїном на 41 % знижувало ризик захворіти на рак гіпофарингеальної ділянки (тип раку в нижній частині горла).

Ба більше, старша авторка дослідження, Юань-Чін Емі Лі, зазначила, що навіть безкофеїнова кава мала схожий позитивний ефект.

Зокрема вживання кави без кофеїну на 25 % знижувало ризик розвитку раку ротової порожнини. Вживання чаю на 29 % знижувало ймовірність розвитку раку гіпофарингеальної ділянки. Крім того, вживання однієї чашки чаю на день або менше було пов’язане з 9% зниженням ризику розвитку раку голови та шиї загалом і 27% зниженням ризику розвитку раку гіпофарингеальної ділянки. Разом з тим, вживання більш ніж однієї чашки було пов’язане з 38% підвищенням імовірності розвитку раку гортані.

Це може свідчити про те, що захисна дія обумовлена не кофеїном, а іншими речовинами, такими як поліфеноли, які є антиоксидантами.

Зауважується, що відкриття підтверджує важливість збалансованого раціону з включенням продуктів, багатих на антиоксиданти. Науковці продовжують дослідження, аби краще зрозуміти механізми впливу кави та чаю на здоров’я.

Раніше повідомляли, що результати нового дослідження засвідчили, що помірне споживання кави на постійній основі може допомогти в профілактиці низки захворювань, зокрема цукрового діабету 2-го типу, ішемічної хвороби серця та інсульту.

У ДБР відкидають такі звинувачення ЦПК, наголосивши, що їхні обшуки жодним чином не повʼязані з професійною діяльністю Віталія Шабуніна.

Російський диктатор Володимир Путін може вдатися до використання тактичної ядерної зброї проти України – і робить ставку на те, що світ цього не зупинить. Про це пише військовий експерт та колишній командир британських хімічних військ Геміш де Бреттон-Гордон у колонці для The Telegraph.

У помешканні голови правління Центру Протидії Корупції Віталія Шабуніна завершився обшук. Слідчі ДБР, які прибули без ухвали суду, вилучили техніку дружини Шабуніна, а також планшет і телефони його малолітніх дітей – семи- та десятирічного віку. Навіщо слідчим знадобилися пристрої, на яких, за словами ЦПК, були лише дитячі ігри, – незрозуміло.

За даними патрульної поліції, з початку року зафіксовано дев’ять випадків випадіння дітей з вікон.

В Україну повернувся політв’язень Андрій Коломієць, якого Росія утримувала понад 10 років за ґратами за буцімто замах на вбивство двох співробітників “Беркута” під час Революції Гідності.