Справа про підтоплення: прокуратура спростувала заяву про неякісне будівництво тунелів
Джерело: пресслужба Київської міської прокуратури
У прокуратурі повідомили, що мають результати експертизи, котрі спростовують заяви КП “Київський метрополітен” про нібито неякісне будівництво тунелів між затопленими станціями “Деміївська” – “Либідська”.
Проаналізувавши відомості, викладені в публікації офіційного порталу Київської міської ради КМДА, повідомляємо, що в межах досудового розслідування, яким встановлюються причини підтоплення тунелів між станціями метро, стороною обвинувачення проведено низку необхідних експертиз. За результатами комісійної будівельно-технічної експертизи зроблені висновки про те, що технічною причиною руйнування тунелю метро стала його неналежна експлуатація, – пояснили у заяві.
Так, після дослідження якості будівництва тунелю, порушень та будь-яких відхилень, котрі призвели до розгерметизації даного тунелю, не встановлено.
Тоді як заходи з усунення потрапляння води в тунель виконувались у період з березня 2011 року по грудень 2023 року без залучення фахівців науково-дослідних інститутів, метробуду, проектних та інші організацій або окремих фахівців, які б встановили причини пошкоджень та надали рекомендації по їх усуненню.
Водночас, наголошується, що посадові особи КП не надавали результатів жодних експертиз, чи інших документів, на яких ґрунтуються їх заяви про неякісні проєктні рішення під час будівництва тунелю.
Навіть на запити слідства посадовцями КП “Київський метрополітен” та КМДА висновки не надані до органу досудового розслідування, – додали у прокуратурі.
Своєю чергою, міський голова Віталій Кличко заявив, що на етапі проектування конструкції тунелю між цими станціями були допущені помилки та грубі порушення під час будівництва цієї ділянки – це підтверджують результати експертизи.
Згідно з ними, причинами руйнування тунелю є:
- Неякісне будівництво тунелю з порушенням монтажу кілець
- Тунельна оправа розрахована на значно нижчий рівень ґрунтових вод
- Нижня частина тунелю частково складена зі стінових блоків. Але мають бути посилені блоки, оскільки основне навантаження саме знизу
- Відсутність хімічного закріплення ґрунтів навколо тунелю, що підтверджено лабораторним дослідженням!
Він наголосив, що від правоохоронців відсутня будь-яка інформація про проведення таких лабораторних досліджень ґрунтів.
Тоді як науковці підтверджують, що саме проектна документація містить неякісні проектні рішення. А під час будівництва неякісно спорудили конструкцію тунелю цієї ділянки.
За словами Кличка, експерти підтверджують, що всі необхідні регламентні роботи з утримання та експлуатації перегінного тунелю виконувались у повному обсязі.
Зважаючи на очевидний політичний тиск, міська влада наполягає на неупередженому розслідуванні. І з усіма отриманими експертними висновками звертатиметься до суду, – додав мер.
- Згідно з рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій закриті станції та вестибюлі синьої гілки метрополітену Києва використовуватимуться як укриття під час повітряної тривоги.
- Внаслідок затоплення тунелів Київського метрополітену, Подільська окружна прокуратура міста Києва розпочала досудове розслідування за фактом службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).
- У Києві завершилось засідання Державної комісії ТЕБ та НС щодо ситуації із підтопленням декількох станцій метро у столиці.
- Через підтоплення тунелів київського метрополітену правоохоронці провели огляд території над станцією метро “Деміївська”.
- Раніше стало відомо, що КП “Київський метрополітен” розірвав договір з “Київметробуд” на будівництво нової гілки метро на Виноградар через зрив термінів зведення.
- Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник повідомив, що КП Київський метрополітен проведе новий тендер на продовження зведення Сирецько-Печерської лінії метро в на житловий масив Виноградар.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.