США були розлючені критикою Зеленського щодо НАТО – WP

Джерело: The Washington Post

За інформацією ЗМІ, офіційні особи Сполучених Штатів були розлючені дописом президента України Володимира Зеленського у якому він розкритикував НАТО.

Зокрема Зеленський назвав “безпрецедентним та абсурдним” те, що немає жодних часових меж запрошення і членства України в альянсі, оскільки Україна очікувала отримати від НАТО чітку дату щодо приєднання.

Проте багато країн НАТО обережно ставляться до ризику прямої війни з Росією, і вони шукають спосіб збалансувати надії України з прагматичними розрахунками безпеки.

На думку дипломатів НАТО, які говорили на умовах анонімності, критика українського президента була спрямована для отримання більшої підтримки України та була тактикою перемовин.

Пряме звернення Зеленського у соцмережах зі 170 слів здивувало політиків на саміті, де президент США Джо Байден сподівався продемонструвати єдність проти Росії та підкреслити свою здатність згуртувати глобальних партнерів.

За словами одного з посадовців, який говорив на умовах анонімності, члени делегації США були розлючені критикою Зеленського.

Хоча Зеленський не згадав Байдена у своєму дописі, він назвав президента США головним “приймачем рішень” НАТО і направив свої заклики до членства Білому дому.

Зі свого боку, Байден вагався більше, ніж лідери багатьох інших країн-членів НАТО щодо заявки України, заявивши, що окрім розв’язання триваючої війни з Росією, Києву потрібно буде здійснити внутрішні реформи, щоб відповідати стандартам НАТО.

Українські офіційні особи раніше заявили, що усвідомлюють, що Україна не отримає запрошення щодо членства у НАТО на саміті у Вільнюсі, проте вони сподівались на чіткі заяви щодо часових меж членства, які будуть визначені в письмовій формі, що дасть їм впевненість, що країна скоро отримає запрошення.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг намагався згладити ситуацію.

“Ще ніколи не було сильнішого повідомлення від НАТО, як щодо політичних повідомлень про шлях до членства, так і щодо конкретної підтримки з боку союзників по НАТО”, — сказав він.

Зеленський продемонстрував більш примирливий тон після прибуття до Вільнюса, де він сказав багатотисячному натовпу, що він продовжує вірити в сильне НАТО, яке може стати сильнішим разом з Україною.

Деякі політики НАТО заявили, що Зеленський прагне чинити якомога сильніший тиск до того, як буде оформлено офіційну заяву НАТО щодо України.

“Цей твіт чинить тиск на альянс. І це допомагає надіслати повідомлення внутрішній аудиторії Зеленського, сказати: “Я борюся до кінця””, — сказав високопоставлений посадовець оборони НАТО на умовах анонімності.

Різкий коментар Зеленського означає, що його зустріч із Байденом 12 липня стане однією з найгучніших зустрічей на саміті.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.