США готові підписати ресурсну угоду з Україною наступного тижня
Джерело: Скотт Бессент в інтерв’ю Fox News
Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що Україна може підписати економічну угоду зі США вже наступного тижня.
Ми передали завершений документ для економічного партнерства, який наразі розглядається українською стороною. Сподіваємось, що ми перейдемо до повноцінних обговорень і, можливо, навіть підпишемо угоду наступного тижня, — повідомив Бессент.
Президент США Дональд Трамп також висловив сподівання на підписання угоди про розподіл доходів від українських рідкісноземельних металів найближчим часом.
У середу Україна та Росія звинуватили одна одну у порушенні перемир’я щодо енергетичних ударів. Президент України Володимир Зеленський закликав Вашингтон запровадити додаткові санкції на Москву, наголосивши, що Росія явно не прагне до “реального миру”.
Водночас що стосується російських санкцій, Бессент зазначив, що “це залежить від подальших кроків російського керівництва, чи будуть санкції посилюватись чи ослаблені”. Він також запевнив, що президент Трамп не вагатиметься посилити санкції, якщо “це дасть йому перевагу на переговорах”.
США оголосили окремі угоди з Україною та Росією у вівторок про тимчасове зупинення ударів у Чорному морі та по енергетичних цілях обох країн. Трамп зауважив, що він активно працює над зупиненням війни РФ проти України, яка почалася повномасштабним вторгненням, після незаконної анексії Криму у 2014 році.
Раніше ЗМІ інформували, що Сполучені Штати та Україна наближаються до підписання довгоочікуваної угоди про рідкісноземельні метали, котру відтермінували після напруженої зустрічі президентів у п’ятницю.
20 березня президент США повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали. Він заявив, що Україна та США найближчим часом підпишуть угоду про розробку українських рідкісноземельних металів. Відповідний документ був готовий до підписання, однак, церемонія, яка мала відбутися у Білому домі, зірвалася через публічну сварку між Трампом та президентом Володимиром Зеленським в Овальному кабінеті.
Та у четвер глава Білого дому наголосив, що найближчим часом підпише указ “про значне збільшення виробництва критичних та рідкісноземельних мінералів”.
Вже 24 березня Трамп поінформував, що українська та американська сторони уклали угоду про рідкісноземельні метали. Нині очікується підписання документа. Також, за словами глави США, між Києвом і Вашингтоном тривають перемовини щодо власності на електростанцію — ймовірно, мовиться про окуповану росіянами ЗАЕС.
Додамо, нещодавно стало відомо, що глава США висунув умови для підписання угоди з Україною щодо рідкісноземельних металів: Київ має домовитися з Москвою про швидке припинення вогню та розпочати переговори.
- Білий дім досі прагне укласти угоду про припинення вогню в Україні до 20 квітня.
- Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер і президент Франції Еммануель Макрон п’ять днів підштовхували і радили президенту України Володимиру Зеленському, як поводитися з президентом США Дональдом Трампом.
- Кір Стармер, прем’єр-міністр Великої Британії, відіграв важливу роль у тому, щоб переконати українського президента Володимира Зеленського запропонувати “оливкову гілку” своєму американському колезі після їхньої публічної суперечки в Овальному кабінеті минулого тижня.
- 4 березня президент Володимир Зеленський заявив про готовність України до якнайшвидшого початку переговорів щодо досягнення миру.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.