США готують військову допомогу Україні та Ізраїлю на понад $2 млрд – Салліван

Джерело: Джейк Салліван в інтерв’ю CBS

15 жовтня радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що адміністрація Джо Байдена сподівається просунути через Конгрес новий пакет озброєнь для Ізраїлю та України, вартість якого значно перевищуватиме 2 мільярди доларів.

Салліван зауважив, що президент США Джо Байден цього тижня проведе переговори з Конгресом США стосовно необхідності схвалення пакету.

Боротьба республіканців за обрання спікера Палати представників після того, як прихильники Трампа ініціювали усунення з посади Кевіна Маккарті майже два тижні тому, призвела до затримки прийняття закону. Тим часом Ізраїль готує наземну операцію проти ХАМАС у Секторі Гази, а офіційні особи США попереджають, що регіональна криза може загостритися.

Байден розглянув бюджетний запит, який об’єднує допомогу для Ізраїлю, України та, можливо, Тайваню, а також південного кордону США, аби підвищити шанси на його схвалення на тлі закликів деяких республіканців скоротити видатки для Києва.

Відповідаючи на запитання, чи буде запит стосуватися 2 мільярдів доларів, як повідомлялося раніше, Салліван наголосив, що ця цифра буде значно більшою.

Але, як я вже сказав, вона обов’язково міститиме необхідне військове обладнання для захисту свободи, суверенітет і територіальної цілісності України, а також допомоги Ізраїлю захистити себе під час боротьби з терористичною загрозою, — зазначив він.

Водночас, зауважується, що деякі республіканці вже заявили, що не підтримають будь-який пакет допомоги Ізраїлю, який також містить допомогу Україні.

  • США вже вдруге відправили до Східного Середземномор’я поблизу берегів Ізраїлю авіаносну ударну групу USS Dwight D. Eisenhower. Метою є “стримування ворожих дій проти Ізраїлю або будь-яких зусиль, спрямованих на розширення цієї війни після нападу ХАМАСу”.
  • 12 жовтня призначена Конгресом двопартійна комісія зі стратегічної політики заявила, що Сполучені Штати повинні підготуватися до можливих одночасних воєн з Росією та Китаєм, розширивши свої звичайні Збройні сили, зміцнивши альянси та пришвидшивши програму модернізації ядерного озброєння.
  • У західних країнах заморожені значні суми коштів Кремля, і адміністрація Байдена все більше зацікавлена у використанні їх для підтримки України.

Україна також може використати західну зброю для нападу на російські позиції в Росії, звідки атакують країну, спільно заявили канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон 28 травня.

28 травня прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським, зазначив, що усе озброєння, які постачає Україні Брюссель, має бути використане українськими військовими на своїй території.

В “Укренерго” повідомили, що завтра, 29 травня, в Україні не прогнозуються відключення електроенергії.

Військовий оглядач Юліан Рьопке зазначив, що теоретично більшість російських авіабаз перебувають у межах досяжності західного озброєння, отриманого Києвом від союзників.

У Міністерстві закордонних справ України зробили заяву щодо спроби КНДР запустити розвідувальний супутник.