США надіслали ще одну авіаносну ударну групу до берегів Ізраїлю
Джерело: заява міністра оборони США Ллойда Остіна
США вже вдруге відправили до Східного Середземномор’я поблизу берегів Ізраїлю авіаносну ударну групу USS Dwight D. Eisenhower. Метою є “стримування ворожих дій проти Ізраїлю або будь-яких зусиль, спрямованих на розширення цієї війни після нападу ХАМАСу”.
До групи входять ракетний крейсер USS Philippine Sea (CG 58), есмінці з керованими ракетами USS Gravely (DDG 107) і USS Mason (DDG 87). Ще до групи включено Carrier Air Wing 3 з девʼятьма ескадрильями літаків і штабом на борту.
До цього США заявляли про розгортання в регіоні ескадрилій винищувачів F-15, F-16 і A-10.
“Збільшення збройних сил США свідчить про тверду прихильність Штатів безпеці Ізраїлю та нашу рішучість стримувати будь-яку державну чи недержавну дію, яка прагне ескалувати цю війну”, —зазначив Остін.
- 14 жовтня Іран надіслав Ізраїлю повідомлення, в якому наголосив, що не хоче подальшої ескалації війни між ХАМАС та Ізраїлем, але йому доведеться втрутитися, якщо ізраїльська операція в Газі продовжиться.
15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією.
На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.
Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.