США і далі «закручуватимуть гайки» експорту скрапленого газу з Росії – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

США продовжать “закручувати гайки” щодо експорту російського скрапленого природного газу (СПГ), щоб позбавити Москву коштів на війну в Україні.

“Наша мета щодо Росії проста: знизити доходи, які вона отримує від своїх нафтових і газових ресурсів”, – сказав Джеффрі Пайєтт, помічник держсекретаря з питань енергетичних ресурсів і колишній посол США в Україні.

Минулого року США наклали санкції на російський експортний завод “Арктик СПГ-2” і з серпня запровадили обмеження на судна, що забирають паливо з цього заводу. Через це досі жоден танкер з газом не пришвартувався в іноземному порту.

Однак США не запровадили санкції проти інших заводів, таких як “Ямал” і “Портова”, які продовжують постачати газ до Європи та Азії. Обмеження проти них можуть призвести до зменшення світових постачань скрапленого газу і, відповідно, підвищення цін.

“Наша політика працює. Я не можу спекулювати на майбутніх санкціях, але можу сказати, що ми дуже пильно стежимо за тим, куди прямують російські вантажі, що потрапили під санкції. І ви можете бути впевнені, що адміністрація Байдена продовжить закручувати гайки російському експорту СПГ”, – сказав Пайєтт.

Водночас, попри зусилля ЄС із введення санкцій проти Росії для ослаблення її економіки, обсяги імпорту скрапленого природного газу із РФ продовжують зростати. Тож Франція запропонувала краще ідентифікувати постачальників російського газу в портах ЄС, щоб зупинити збільшення обсягів російського викопного палива.

Однак цим зусиллям перешкоджає Угорщина, яка прагне зберегти існуючі угоди з Газпромом і продовжує опиратися санкціям.

Зокрема раніше стало відомо, що Угорщина та російський Газпром домовились про можливе збільшення постачання газу до країни. Міністр закордонних справ Петер Сійярто заявив про це на газовому форумі в Санкт-Петербурзі.

Глава МЗС Угорщини зазначив, що ключовим кроком у гарантуванні енергетичної безпеки стало будівництво газопроводу “Турецький потік”, який постачає російський газ до Європи південним маршрутом.

Він зауважив, що без “Турецького потоку” Угорщина б опинилася у “величезній халепі” через можливе припинення транзиту газу через Україну з 1 січня. Завдяки 20 млн кубометрів газу на добу з “Турецького потоку” країна може закуповувати більше газу, ніж за весь минулий рік.

Разом з тим, російська держкорпорація “Газпром”, зазнавши рекордних за всю історію збитків, розпочала розпродаж елітної нерухомості, яка їй належить.

  • Україна не має наміру продовжувати контракт на транзит російського газу після завершення його дії у 2025 році. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо.
  • 1 серпня речник Єврокомісії Балаш Ужвар заявив про відсутність ризиків для безпеки після санкцій України на транзит російської нафти до Словаччини та Угорщини.
  • Ми повідомляли, що Угорщина та Словаччина звернулися до Єврокомісії з проханням закликати Київ зняти санкції з “Лукойлу”. В ЄС відмовили. Після чого міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Єврокомісія відповідальна за зупинку транзиту російської нафти, мовляв, аби “шантажувати дві країни, які відмовилися від постачання озброєння”.
  • Раніше глава уряду Денис Шмигаль повідомив про перебіг та результати низки переговорів із премʼєр-міністром Словаччини Робертом Фіцо стосовно транзиту російської нафти.

 

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.

Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.