США і Європа вирішують, які санкції ввести проти РФ, якщо Кремль відмовиться від перемир’я

Джерело: Bloomberg

США та Європа ведуть перемовини щодо угоди про припинення вогню в Україні на 30 днів та санкцій, які будуть запроваджені проти Росії, якщо вона відмовиться від неї.

При цьому зазначається, що плани ще не остаточні, і все залежатиме від Сполучених Штатів, які раніше закликали до 30-денного перемир’я і поклали відповідальність за його дотриманням на обидві сторони.

“Якщо припинення вогню не дотримуватиметься, США та їхні партнери запровадять додаткові санкції”, – написав у соцмережі президент США Дональд Трамп.

На тлі цих перемовин лідери Франції, Німеччини та Великої Британії сьогодні прибули до Києва, аби продемонструвати підтримку Україні.

“Поки Росія не погодиться на тривале припинення вогню, ми посилимо тиск на військову машину Росії. Разом зі США ми закликаємо Росію погодитись на повне та безумовне припинення вогню на 30 днів, щоб створити простір для перемовин про справедливий і тривалий мир”, – заявили вони у спільній заяві 9 травня.

Також напередодні глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що США та Європа підтримують 30-денне перемир’я і вирішують, коли ввести “дуже потужні санкції”, якщо Росія відмовиться.

Цього ж дня Трамп, спілкуючись з журналістами у Білому домі, вчергове закликав і Україну, і Росію, припинити війну.

Європейський Союз приєднався до заклику про 30-денне перемир’я у заяві, опублікованій віцепрезиденткою Єврокомісії Каєю Каллас.

“Як і раніше, тепер Росія повинна продемонструвати свою готовність до досягнення миру”, – написала вона.

Дипломатичні зусилля щодо припинення вогню активізувались після того, як представники США, Європи та України зустрічались у Парижі та Лондоні, а згодом відбулась коротка розмова між президентами США та України у Римі на похованні Папи Римського Франциска.

Джерела у США та Європі зазначають, що після цього погляди адміністрації Трампа на війну в Україні змінились, і тепер російського президента Володимира Путіна вважають головною перепоною до миру.

Відтак, американські посадовці підготували кілька варіантів на вибір Трампу щодо посилення економічного тиску на Росію. Однак, наголошують джерела, поки продовжуються дипломатичні заклики, Трамп не ухвалює рішення про санкції.

Зауважимо, що речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія погодиться на 30-денне припинення вогню лише за умови, що союзники не постачатимуть озброєння Україні.

Домашній улюбленець президента Індонезії Прабово Субіанто – кіт Боббі Кертанегар – має право на державні послуги та президентську охорону.

Єврокомісарка з питань розширення Марта Кос назвала “серйозним кроком назад” законопроєкт, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та підпорядковує їх Офісу генпрокурора.

Володимира Зеленського обрали президентом України у 2019 році з обіцянкою викорінювати корупцію. Втім, нині критики зазначають, що його уряд намагається підірвати деякі з найважливіших антикорупційних організацій країни, поки вони проводять розслідування щодо його адміністрації.

На Рівненщині чоловік знущався з собаки. Його затримали правоохоронці.

Народний депутат Ярослав Железняк, посилаючись на декілька власних джерел, повідомив, що президент Володимир Зеленський підписав резонансні правки до законопроєкту №12414.