США майже припинили стежити за ХАМАС після теракту 11 вересня – WSJ

Джерело: The Wall Street Journal

Спецслужби США майже припинили шпигувати за ХАМАСом та іншими палестинськими угрупованнями після терористичної атаки 11 вересня 2001 року.

Натомість американці спрямували ресурси на стеження за лідерами Аль-Каїди, а згодом й Ісламської держави.

Як розповіли у виданні, США були переконані, що ХАМАС ніколи безпосередньо не погрожував Америці. У зв’язку з цим Вашингтон передав відповідальність Ізраїлю та був впевнений, що його Служби безпеки зможуть виявити будь-яку загрозу. За словами високопоставленого посадовця по боротьбі з тероризмом, який говорив на умовах анонімності, це мала бути “добре продумана ставка”.

Незважаючи на величезний бюджет та репутацію країни, у якої “всюди є очі і вуха”, спецслужбам США доводиться розставляти пріоритети для своїх цілей за допомогою складного формального процесу. Зокрема, за словами чиновників, в останні роки це призвело до того, що більше ресурсів було зосереджено на Китаї і менше на Близькому Сході.

Водночас деякі посадовці зауважують, що США неправильно оцінили загрозу для американського народу. Враховуючи, що понад 30 американців загинули, а 10 зникли безвісти, побоювання регіональної війни зростають.

“Що стосується провалів розвідки, які дійсно в основному лежать на Ізраїлі, я вважаю, що ми також повинні розділити деяку провину за те, що пропустили цю подію. Здається, що передача цілі ізраїльтянам мала наслідки”, – прокоментував відставний оперативний офіцер ЦРУ Марк Полімеропулос.

Новообраний президент США  Дональд Трамп впевнений у силі екрана. Процес його відбору концентрується на людях, які вміють захистити його в таких високих ставках, бойових умовах, які визначають сучасні ЗМІ. 

Щороку в четверту суботу листопада українці згадують трагічні події минулого, вшановуючи пам’ять мільйонів жертв Голодоморів….

Унаслідок російських контратак, Україна втратила більш як 40% територій в Курській області Росії, захоплених під час операції у серпні.

Ідея вшанування пам’яті жертв Голодомору через символічне запалення свічок належить американському історику Джеймсу Мейсу, досліднику…

Згідно з даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці штатів, їхніх союзників, партнерів.