США нададуть Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики

Джерело: пост Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури України у Facebook 

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує передати Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики від російських обстрілів.

За подробицями проєкту, за нього відповідає компанія Tetra Tech ES, яка є підрядником USAID в межах раніше укладеного меморандуму про взаєморозуміння. Компанія закуповує метал в українських виробників, а потім транспортує його на будівництво, де вже використовується перша партія.

На цей час йде будівництво споруд другого рівня захисту, яке включає 22 підстанції та 63 автотрансформатори в 14 областях.

Варто нагадати, що бетонні конструкції навколо основної мережі “Укренерго” планується встановити, починаючи з березня 2023 року. Рішення про захист енергетичних об’єктів прийнято урядом та Генеральним штабом ЗСУ, а Агентство працює спільно з НЕК “Укренерго”, яке формує завдання на проєктування та будівництво.

“Під час проєктування використовуються вихідні дані від Генштабу, настанова для інженерних військ та міжнародні нормативні документи, отримані від спеціалізованих фахівців під час проходження навчання у Великій Британії за нормативами та стандартами Великої Британії та США”, – наголосило Агентство.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.