США нададуть Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики

Джерело: пост Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури України у Facebook 

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує передати Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики від російських обстрілів.

За подробицями проєкту, за нього відповідає компанія Tetra Tech ES, яка є підрядником USAID в межах раніше укладеного меморандуму про взаєморозуміння. Компанія закуповує метал в українських виробників, а потім транспортує його на будівництво, де вже використовується перша партія.

На цей час йде будівництво споруд другого рівня захисту, яке включає 22 підстанції та 63 автотрансформатори в 14 областях.

Варто нагадати, що бетонні конструкції навколо основної мережі “Укренерго” планується встановити, починаючи з березня 2023 року. Рішення про захист енергетичних об’єктів прийнято урядом та Генеральним штабом ЗСУ, а Агентство працює спільно з НЕК “Укренерго”, яке формує завдання на проєктування та будівництво.

“Під час проєктування використовуються вихідні дані від Генштабу, настанова для інженерних військ та міжнародні нормативні документи, отримані від спеціалізованих фахівців під час проходження навчання у Великій Британії за нормативами та стандартами Великої Британії та США”, – наголосило Агентство.

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.

Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.

Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.

9 липня уряд Чехії погодив програму підготовки українських пілотів, котру реалізує державне підприємство LOM Praha. Тренування пройдуть до восьми українських пілотів.