США надали Україні близько 20 ракет ATACMS – NYT

Джерело: The New York Times

За даними ЗМІ Сполучені Штати передали Україні близько 20 ракет великої дальності ATACMS.

Після багатьох повідомлень про те, що було прийнято рішення про постачання зброї, її доставка була здійснена в таємниці через занепокоєння, що на неї може напасти Росія, коли вона буде доставлена ​​в країну.

Крім того, Україна хотіла спробувати застати росіян зненацька. Двоє західних посадовців заявили, що Сполучені Штати направили близько 20 ракет в Україну.

Поки що незрозуміло, яку різницю матиме ракетна система на полі бою; інша зброя, надана Заходом, включаючи танки, забезпечила лише незначну перевагу у війні, яка зав’язалася на місяці. А версія ракети, надісланої Сполученими Штатами, останньої великої системи, яку Україна домагалася від Сполучених Штатів, має обмежений радіус дії.

Однак офіційні особи заявили, що цього достатньо, щоб досягти майже всіх основних баз, які Росія використовувала для підтримки з повітря та постачання своїх військ в Україні.

Одна з умов, висунутих українцям, полягає в тому, що ATACMS — армійська тактична ракетна система не може використовуватися для атак на території Росії, сказав один посадовець.

Версія ракети ATACMS, надісланої українцям, яка, за словами офіційних осіб, була невеликою, являє собою касетний боєприпас, який викидає 950 невеликих бомб, які можуть завдати шкоди великій території. Зброя такого типу заборонена міжнародною угодою, яку США не підписували.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.