США надали Україні близько 20 ракет ATACMS – NYT

Джерело: The New York Times

За даними ЗМІ Сполучені Штати передали Україні близько 20 ракет великої дальності ATACMS.

Після багатьох повідомлень про те, що було прийнято рішення про постачання зброї, її доставка була здійснена в таємниці через занепокоєння, що на неї може напасти Росія, коли вона буде доставлена ​​в країну.

Крім того, Україна хотіла спробувати застати росіян зненацька. Двоє західних посадовців заявили, що Сполучені Штати направили близько 20 ракет в Україну.

Поки що незрозуміло, яку різницю матиме ракетна система на полі бою; інша зброя, надана Заходом, включаючи танки, забезпечила лише незначну перевагу у війні, яка зав’язалася на місяці. А версія ракети, надісланої Сполученими Штатами, останньої великої системи, яку Україна домагалася від Сполучених Штатів, має обмежений радіус дії.

Однак офіційні особи заявили, що цього достатньо, щоб досягти майже всіх основних баз, які Росія використовувала для підтримки з повітря та постачання своїх військ в Україні.

Одна з умов, висунутих українцям, полягає в тому, що ATACMS — армійська тактична ракетна система не може використовуватися для атак на території Росії, сказав один посадовець.

Версія ракети ATACMS, надісланої українцям, яка, за словами офіційних осіб, була невеликою, являє собою касетний боєприпас, який викидає 950 невеликих бомб, які можуть завдати шкоди великій території. Зброя такого типу заборонена міжнародною угодою, яку США не підписували.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.