США надішлють в Україну перші снаряди зі збідненим ураном

Джерело: Reuters

Адміністрація Байдена вперше надішле в Україну суперечливі бронебійні боєприпаси, що містять збіднений уран.

Снаряди є частиною нового пакету військової допомоги Україні, який буде оприлюднено наступного тижня. 

Боєприпаси можуть бути випущені з американських танків Abrams, які мають бути доставлені в Україну найближчими тижнями.

Один із чиновників сказав, що майбутній пакет допомоги сягатиме від 240 до 375 мільйонів доларів. За словами офіційних осіб, вартість і вміст пакета ще уточнюються. 

Використання боєприпасів зі збідненим ураном викликає дискусії, оскільки противники, такі як Міжнародна коаліція із заборони уранової зброї, стверджують, що вживання або вдихання пилу збідненого урану становить небезпечні ризики для здоров’я, включаючи рак і вроджені дефекти.

Сполучені Штати використовували боєприпаси зі збідненим ураном у величезних кількостях під час війн у Перській затоці 1990 і 2003 років і під час бомбардувань НАТО колишньої Югославії в 1999 році.

Міжнародне агентство з атомної енергії повідомляє, що дослідження в колишній Югославії, Кувейті, Іраку та Лівані “показали, що існування залишків збідненого урану, розсіяних у навколишньому середовищі, не становить радіологічної небезпеки для населення постраждалих регіонів”.

Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.

У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.

Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.

На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.

Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.