США надішлють в Україну перші снаряди зі збідненим ураном

Джерело: Reuters

Адміністрація Байдена вперше надішле в Україну суперечливі бронебійні боєприпаси, що містять збіднений уран.

Снаряди є частиною нового пакету військової допомоги Україні, який буде оприлюднено наступного тижня. 

Боєприпаси можуть бути випущені з американських танків Abrams, які мають бути доставлені в Україну найближчими тижнями.

Один із чиновників сказав, що майбутній пакет допомоги сягатиме від 240 до 375 мільйонів доларів. За словами офіційних осіб, вартість і вміст пакета ще уточнюються. 

Використання боєприпасів зі збідненим ураном викликає дискусії, оскільки противники, такі як Міжнародна коаліція із заборони уранової зброї, стверджують, що вживання або вдихання пилу збідненого урану становить небезпечні ризики для здоров’я, включаючи рак і вроджені дефекти.

Сполучені Штати використовували боєприпаси зі збідненим ураном у величезних кількостях під час війн у Перській затоці 1990 і 2003 років і під час бомбардувань НАТО колишньої Югославії в 1999 році.

Міжнародне агентство з атомної енергії повідомляє, що дослідження в колишній Югославії, Кувейті, Іраку та Лівані “показали, що існування залишків збідненого урану, розсіяних у навколишньому середовищі, не становить радіологічної небезпеки для населення постраждалих регіонів”.

Генштаб назвав втрати армії Росії та Північної Кореї під час Курської операції.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.