США надішлють в Україну перші снаряди зі збідненим ураном

Джерело: Reuters
Адміністрація Байдена вперше надішле в Україну суперечливі бронебійні боєприпаси, що містять збіднений уран.
Снаряди є частиною нового пакету військової допомоги Україні, який буде оприлюднено наступного тижня.
Боєприпаси можуть бути випущені з американських танків Abrams, які мають бути доставлені в Україну найближчими тижнями.
Один із чиновників сказав, що майбутній пакет допомоги сягатиме від 240 до 375 мільйонів доларів. За словами офіційних осіб, вартість і вміст пакета ще уточнюються.
Використання боєприпасів зі збідненим ураном викликає дискусії, оскільки противники, такі як Міжнародна коаліція із заборони уранової зброї, стверджують, що вживання або вдихання пилу збідненого урану становить небезпечні ризики для здоров’я, включаючи рак і вроджені дефекти.
Сполучені Штати використовували боєприпаси зі збідненим ураном у величезних кількостях під час війн у Перській затоці 1990 і 2003 років і під час бомбардувань НАТО колишньої Югославії в 1999 році.
Міжнародне агентство з атомної енергії повідомляє, що дослідження в колишній Югославії, Кувейті, Іраку та Лівані “показали, що існування залишків збідненого урану, розсіяних у навколишньому середовищі, не становить радіологічної небезпеки для населення постраждалих регіонів”.
- Українські військові, що тренуються танках Abrams на полігоні Графенвер, за кілька тижнів будуть готові до бою.
- В адміністрац Байдена “тихо” обговорюють можливість надати Україні ракети ATACMS.
- Першу партію танків Abrams, які США споряджають Україні, було схвалено для відправлення.
- Міністерство закордонних справ Данії у п’ятницю, 1 вересня, повідомило, що країна має на меті збільшити свою допомогу Україні з 1,2 мільярда данських крон до 1,5 мільярда данських крон (понад 200 мільйонів євро).
Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.
Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.
3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.
Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.