США наклали вето на резолюцію Ради Безпеки ООН щодо припинення вогню в Газі
Джерело: Sky News
Резолюція Ради Безпеки ООН про припинення вогню в Секторі Гази провалилася, оскільки США наклали вето на неї.
З 15 представників ради членів 13 проголосували за припинення вогню, але США заблокували резолюцію, а Велика Британія утрималася від голосування.
Після голосування заступник посла США Роберт Вуд розкритикував Раду за те, що вона не засудила напад ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня та за те, що вона не визнала права Ізраїлю захищатися.
Він заявив, що припинення військових дій дозволить ХАМАС продовжувати правити і “лише посіяти насіння для наступної війни, тому що ХАМАС не бажає бачити міцний мир, бачити рішення про дві держави”.
“З цієї причини, хоча Сполучені Штати рішуче підтримують міцний мир, в якому як ізраїльтяни, так і палестинці можуть жити в мирі та безпеці, ми не підтримуємо заклики до негайного припинення вогню”, – додав Вуд.
Представник ОАЕ заявив, що він “глибоко розчарований” результатами голосування.
“Дозвольте мені сказати чітко: на тлі серйозних попереджень генерального секретаря, закликів гуманітарних організацій, світової громадської думки ця рада стає ізольованою”.
Постійний представник Великої Британії при ООН Барбара Вудворд заявила, що утрималася від голосування за резолюцію про припинення вогню, оскільки в ній “не засуджувалися звірства, скоєні ХАМАС проти невинних ізраїльських цивільних”.
- У середу, 15 листопада, Рада Безпеки ООН схвалила резолюцію, яка закликає до “термінових і тривалих гуманітарних пауз і коридорів по всьому сектору Гази”.
- Генеральна Асамблея ООН у п’ятницю, 27 жовтня, схвалила резолюцію, яка закликає до негайного “довговічного та стійкого гуманітарного перемир’я” в Газі.
- В п’ятницю, 1 грудня, Ізраїль і ХАМАС відновили бойові дії, завершивши тижневе перемир’я в Секторі Гази.
- Президент Франції Емманюель Макрон заявив у суботу, 2 грудня, що Франція “дуже стурбована” відновленням бойових дій в Газі, і що він прямує до Катару, щоб допомогти в спробах розпочати нове перемир’я.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.