США оголосять про надання військової допомоги Україні на $1,3 млрд – Reuters

Джерело: Reuters

Сполучені Штати найближчими днями оголосять про новий пакет військової допомоги Україні на суму у 1,3 мільярда доларів, повідомили двоє американських посадовців. Пакет озброєнь, про який раніше не повідомлялося, міститиме засоби протиповітряної оборони, системи боротьби із безпілотниками, дрони та боєприпаси.

США використовують кошти в межах програми Ініціативи сприяння безпеці України (USAI), яка дозволяє адміністрації президента Джо Байдена купувати зброю у виробників, а не залучати її із військових запасів США.

Серед систем і боєприпасів, які США планують постачити Україні, є засоби протиповітряної оборони виробництва L3Harris Technologies під назвою Vehicle-Agnostic Modular Palletized ISR Rocket Equipment або ж VAMPIRE.

Також включено два різних типи боєприпасів, безпілотники Phoenix Ghost виробництва AVEVEX і Switchblade виробництва AeroVironment.

Крім того, проінформована особа повідомила, що Україна отримає значну кількість систем боротьби із безпілотниками австралійської компанії DroneShield, а також радари, датчики та системи аналізу.

Оголошення Міністерства оборони США про допомогу Україні у сфері безпеки відбувається разом із віртуальною зустріччю Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”.

Постачання озброєння залежить від їх наявності та термінів виробництва. Вміст і вартість нового пакету також можуть змінюватися до оголошення.

У 2023 фінансовому році Пентагон виділив Україні понад 10,8 мільярда доларів на безпекову допомогу в межах USAI. У фінансовому році, який завершився 30 вересня 2022 року, Вашингтон спрямував кошти USAI на суму 6,3 мільярда доларів на закупівлю систем озброєння Україні.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.

29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.

Уповноважені з прав людини в Україні та РФ узгодили взаємні відвідини полонених. Зокрема представники російського омбудсмена відвідали 119 українських захисників, які нині перебувають у полоні РФ.