США передали техніку для відновлення прифронтових територій України – фоторепортаж
Джерело: Букви
Сьогодні, 14 листопада, амбасадорка США в Україні Бріджит Брінк передала важку техніку, зокрема екскаватори-навантажувачі та гусеничні екскаватори, для відновлення прифронтових областей.
Зокрема, Бріджит Брінк передала техніку представникам Херсонської, Запорізької, Луганської, Донецької обласних військових адміністрацій. А також представникам Херсонської й Запорізької міськрад та військових адміністрацій у Кремінній, Рубіжному й Ізюмі.
Надану техніку буде задіяно для ліквідації наслідків повітряних та артилерійських обстрілів шляхом розчищення завалів та допомоги прифронтовим селам і містам розпочати процеси відновлення. Вона також підтримуватиме ремонт і технічне обслуговування об’єктів інфраструктури та відновлення зруйнованих будівель.
Ця підтримка є частиною значної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) зусиллям з відновлення та реконструкції України. Уряд Сполучених Штатів налаштований на підтримку прифронтових громад України у відновленні, протистоянні російській агресії та сприянні економічному відновленню України.
Зокрема, ця підтримка надається через програму USAID Democratic Governance East Activity (DG East), спрямовану на зміцнення зв’язків і довіри між громадянами та їхнім урядом у східній і південній Україні шляхом покращення надання послуг, більш чуйного управління та збільшення участі громадян.
Своєю чергою, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук подякувала Бріджит Брінк за надану допомогу:
“Наші американські партнери передали важку будівельну техніку для прифронтових областей. Зокрема, це дуже важливо для відновлення звільнених територій. Дякую уряду США та USAID. Особлива подяка пані послу США в Україні Бріджит Брінк”.
- Українські громади отримали від США 22 мобільні котельні. Їх залучать для проходження зими в умовах війни.
- Сполучені Штати Америки передадуть українським силовикам 190 броньованих протимінних автомобілів для захисту від засідок MRAP.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.