США планують часткову евакуацію посольства в Іраку – Reuters
Джерело: Reuters
Сполучені Штати Америки готуються до часткової евакуації свого посольства в Іраку та дозволять добровільний виїзд членів родин військовослужбовців із об’єктів по всьому Близькому Сходу через зростання безпекових ризиків у регіоні.
Джерела не уточнили, які саме загрози стали причиною рішення. Водночас повідомлення про можливу евакуацію спричинили зростання цін на нафту більш ніж на 4%.
Речниця Білого дому Анна Келлі заявила Reuters, що “державний департамент регулярно перевіряє американський персонал за кордоном, і це рішення було прийнято в результаті нещодавнього перегляду”, не надаючи додаткових деталей. За її словами, президент США Дональд Трамп поінформований про це рішення.
Президент Трамп неодноразово погрожував завдати ударів по Ірану у разі провалу переговорів щодо ядерної програми Тегерана. Зокрема 11 червня він висловив дедалі більший песимізм стосовно готовності Ірану припинити збагачення урану – ключову вимогу США.
У відповідь міністр оборони Ірану Азіз Насірзаде заявив, що в разі атаки Іран завдасть ударів по американських базах у регіоні.
США мають широку військову присутність у країнах Перської затоки, зокрема в Іраку, Кувейті, Катарі, Бахрейні та Об’єднаних Арабських Еміратах.
За словами американських посадовців, міністр оборони США Піт Гегсет схвалив добровільне вивезення членів родин військових із баз на Близькому Сході, зокрема з Бахрейну, де їх найбільше. Один із посадовців зазначив, що Держдепартамент готується до впорядкованого виведення персоналу з посольства США в Багдаді. Основна частина евакуації планується комерційними рейсами, однак армія США перебуває в готовності надати допомогу, якщо буде така потреба.
Державне інформагентство Іраку з посиланням на урядове джерело повідомило, що влада Багдада не зафіксувала жодних ознак загроз, які б потребували евакуації.
Тоді як Associated Press поінформувало, що Держдепартамент дозволив виїзд другорядного персоналу та членів їхніх родин з Бахрейну та Кувейту. Посольство США в Кувейті заявило, що його штат не змінювався, і воно працює у звичному режимі.
Ще один американський посадовець повідомив, що на авіабазі Аль-Удейд у Катарі не видавали наказів про евакуацію, також робота посольства США у Катарі триває у звичному режимі.
- Переговори між Іраном і США щодо ядерної програми “зайдуть у глухий кут”, якщо Вашингтон і надалі вимагатиме повного припинення збагачення урану. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Ірану Маджид Тахт-Раванчі.
- Іран знову розпочав нарощувати темпи виробництва збагаченого урану, вийшовши на дев’ять кілограмів на місяць, вважає Міжнародне агентство з атомної енергії.
- Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл назвав Китай, Росію та Іран новою “віссю зла” і зазначив, що вони є безпосередніми загрозами для США.
- 14 серпня міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амірабдоллахян заявив, що країна прагне вирішити свою ядерну суперечку зі світовими державами “дипломатичним шляхом”.
- США скасували деякі санкції стосовно Ірану, аби той гарантував, що звільнить п’ятьох громадян США з полону в межах угоди щодо обміну полоненими. Держсекретар Ентоні Блінкен вважає, що їхнє скасування “відповідає інтересам національної безпеки США”.
- Очікується, що Іран не прийматиме пропозицію США передати свої запаси високозбагаченого урану третій країні – до прикладу, Росії – у межах намагань Штатів скоротити ядерну програму Тегерана.
США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.
Триває 1581-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.
23 червня відзначається Всесвітній день інформаторів, Міжнародний Олімпійський день, День державної служби ООН, Міжнародний день жінок в інженерії. У церковному календарі – день пам’яті святої мучениці Агрипини.
За даними синоптиків у вівторок, 23 червня, у низці областей очікуються опади.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.