США планують обмежити експорт мікросхем до Китаю – Reuters

Джерело: Reuters

США планують вже цього місяця оголосити про нові кроки з обмеження експорту до Китаю сучасних комп’ютерних чипів.

“Адміністрація Байдена попередила Пекін про намір вже на початку жовтня оновити правила, які обмежують експорт до Китаю чипів для штучного інтелекту, а також обладнання для виробництва чипів”, – йдеться у матеріалі.

Як розповіли у виданні, оновлені правила можуть мати на меті узгодження американських правил із японськими й нідерландськими, а також закриття певних лазівок.

“Завчасне попередження Китаю про правила – це частина спроб адміністрації Байдена стабілізувати відносини із Пекіном. Ця комунікація відбувається після рішення США збити китайську розвідувальну повітряну кулю, що різко погіршило відносини у лютому”, – пояснили в агентстві.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.