США попередили Raiffeisen про обмеження доступу до фінансової системи через співпрацю з РФ
Джерело: Reuters
За інформацією Reuters, Сполучені Штати попередили австрійський Raiffeisen Bank International, що можуть обмежити йому доступ до своєї фінансової системи, якщо банк продовжить працювати з Росією.
Агентство, з посиланням на джерела повідомляє, що 6 травня заступник міністерства фінансів США Волл Адеємо відправив лист Raiffeisen Bank, у якому висловив занепокоєння щодо присутності банку у Росії та угоди фінустанови з підсанкційним російським олігархом Олегом Дерипаскою на 1,5 млрд доларів.
Угоду з Дерипаскою банк скасував через кілька днів після отримання листа з США, однак американський мінфін залишається стурбованим через продовження діяльності Raiffeisen на території Росії.
Лист США став найпотужнішим попередженням після кількамісячного тиску на фінустанову з боку Вашингтона, який вже понад рік слідкує за бізнесом Raiffeisen у Росії.
Хоча багато західних урядів і корпорацій радикально скоротили зв’язки з РФ після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Австрія залишається пов’язаною з РФ через важливі газопроводи, а Відень все ще служить центром для надходження готівки з Росії та її колишніх радянських сусідів.
Речник банку сказав, що Raiffeisen “суттєво скоротив” діяльність у Росії та вжив широких заходів для пом’якшення ризиків від санкцій.
“RBI продовжить працювати над деконсолідацією своєї російської дочірньої компанії”, – сказав речник у коментарі Reuters.
У листі Адеємо зазначається, що розширення діяльності Raiffeisen суперечить запевненням RBI, наданим міністерству фінансів США, що вони намагаються згорнути діяльність у Росії.
Посадовець попередив, що дії RBI підвищили ризик того, що мінфін США вживе заходів щодо обмеження свого доступу до фінансової системи США, враховуючи побоювання, що поведінка RBI ставить під загрозу національну безпеку США.
Сполучені Штати є найпотужнішим у світі регулятором головним чином тому, що вони можуть перекрити доступ банку до долара, наріжного каменю міжнародних фінансів. Втрата доступу до долара може призвести до кризи будь-якого банку.
У листі Адеємо також посилався на виконавчий указ президента США Джо Байдена, який санкціонує вторинні санкції США щодо іноземних фінансових установ, які здійснюють значні операції із залученням військово-промислової бази Росії.
Це попередження посилює тиск на Raiffeisen, критично важливий фінансовий міст для російських фізичних осіб і компаній на Захід, надаючи їм доступ до євро та доларів.
Після тиску з боку міжнародних регуляторів RBI пообіцяв відокремити свій російський бізнес, який забезпечує платіжну систему сотням тамтешніх компаній. Але за два роки війни мало що змінилося.
Представник міністерства фінансів Австрії відзначив зобов’язання банку деконсолідувати свій бізнес у Росії та сказав, що припускає, що всі санкції дотримуються.
Російська влада чітко дала зрозуміти RBI, який має близько 2600 корпоративних клієнтів, 4 мільйони власників місцевих рахунків і 10 000 співробітників, що вони бажають залишитися, оскільки він дозволяє здійснювати міжнародні платежі, повідомило Reuters одне джерело.
- У Міністерстві фінансів Сполучених Штатів Америки попередили, що австрійському банку Raiffeisen Bank International (RBI) загрожують санкції, якщо він не зупинить свою діяльність на території Росії.
- Raiffeisen Bank International (Австрія) було вирішено тимчасово виключити зі списку спонсорів війни, заявило НАЗК. Нині тривають консультації з Європейською комісією щодо цього питання.
- Австрійська банківська група Raiffeisen Bank International знову відтермінувала обіцяний вихід з російського ринку.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.