США продовжать підтримку українського енергосектору – Міненерго
Джерело: Міністерство енергетики України
За результатами зустрічі Германа Галущенка і тимчасового повіреного Сполучених Штатів в Україні Роберта Нідхема стало відомо, що США продовжать підтримку українського енергосектору.
Під час зустрічі йшлося про продовження співпраці в атомній галузі, створенні розподіленої генерації та реалізацію спільних проєктів локалізації виробництва енергообладнання заради зміцнення стійкості енергосистеми.
Герман Галущенко подякував США за політичну, фінансову і технічну допомогу, яка надається українському енергосектору.
“Ми дякуємо Сполученим Штатам за підтримку та готовність розширювати партнерство з Україною, зокрема за новою програмою, яка передбачає реалізацію прогресивних проєктів в енергосекторі”, – зазначив Герман Галущенко під час обговорення особливостей нового проєкту USAID Securing Power, Advancing Resilience & Connectivity (SPARC) Activity “Захист електроенергії, підвищення стійкості та підключення”.
Міністр також подякував американській стороні за внесок до Фонду підтримки енергетики України у розмірі 25 млн доларів та наголосив на важливості допомоги USAID у закупівлі необхідного українському енергосектору обладнання, що забезпечує прозорість використання коштів Фонду.
Також під час зустрічі мовилося про ефективну співпрацю Міненерго та Міністерства енергетики США, Держдепартаменту США, USAID, посольства США в Україні у напрямку зміцнення енергетичної безпеки України. У цьому контексті сторони обговорили продовження співпраці в атомній галузі та реалізацію спільних проєктів локалізації виробництва енергетичного обладнання в Україні.
Окремо Герман Галущенко окреслив плани реформування енергетичного сектору України. Зокрема реалізацію положень закону щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках, спрямованого на імплементацію Регламенту ЄС (REMIT), імплементації четвертого енергопакету, а також корпоративну реформу.
Американська сторона під час зустрічі засвідчила готовність продовжувати всебічну підтримку України у зміцненні енергетичної безпеки.
- Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Секретаріат Енергетичного Співтовариства підписали Угоду про грантовий внесок США до Фонду підтримки енергетики України на загальну суму 23 000 000 євро.
- Протягом 2023 року в Україну надійшло 496 вантажів гуманітарної допомоги для енергетичного сектору загальною вагою 5 938 тонн.
- Міжнародні партнери продовжують активно долучатися до роботи Фонду підтримки енергетики України – обсяг внесків сягнув понад 390 мільйонів євро.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.