США розмістять ядерну зброю у Великій Британії, щоб протистояти загрозі з боку РФ

Джерело: The Telegraph

Документи Пентагону свідчать про те, що Сполучені Штати вперше за 15 років планують розмістити ядерну зброю у Великій Британії через зростання загрози з боку Росії.

Контракти на закупівлю для нового об’єкта RAF Lakenheath в Саффолку підтверджують, що США мають намір розмістити на авіабазі ядерні боєголовки, які втричі перевищують потужність бомби Хіросіми.

США вивели ядерні ракети з Великої Британії у 2008 році, вважаючи, що загроза холодної війни з боку Росії зменшилася.

Наразі США мають боєголовки, розміщені в Бельгії, Німеччині, Італії, Нідерландах і Туреччині згідно з угодою НАТО про розподіл ядерної зброї.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.

Половина поставок озброєння не надходить в Україну вчасно, що ускладнює ведення бойових операцій на фронті.