США розробляють для України таємничу ракето-бомбу на 463 км – Defence Express

Джерело: Defence Express

Сполучені Штати Америки створюють для Збройних Сил України нову ракето-бомбу в межах програми ERAM. Хоча більшість деталей програми засекречені, відомо, що дальність дії зброї становитиме 463 км.

Особливістю ERAM стане інтеграція перспективної головки самонаведення Quicksink. Ця система, за заявами розробників, здатна топити кораблі та вражати інші морські ворожі цілі. Quicksink оснащена радіолокаційною та інфрачервоною головками самонаведення, котрі забезпечують стійкість до засобів радіоелектронної боротьби.

Програму ERAM була анонсували у липні 2024 року, тоді як контракт на її розробку видали ще у січні 2023 року. Згідно з умовами, ракето-бомба має бути готова до 2026 року, а обсяги виробництва сягатимуть 1000 одиниць на рік.

Окрім США та України, у проєкті також беруть участь Данія та Нідерланди.

Програму ERAM фінансують за спрощеним механізмом Other Transaction Authority (OTA), що використовується для перспективних проектів.

Вартість Quicksink нині становить 200 тисяч доларів за одиницю, проте очікується, що з часом собівартість знизиться до 50 тисяч. Є сподівання, що Quicksink вдасться інтегрувати не тільки на JDAM або ERAM, але й на інші типи авіаційних боєприпасів, які уже зараз мають в своєму розпорядженні ВПС США, або можуть отримати в оглядній перспективі.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.