США та Китай обговорили стабілізацію взаємин на рівні командувачів бойових дій
Джерело: Reuters
10 вересня Сполучені Штати та Китай вперше провели перемовини на рівні командувачів бойових дій, намагаючись стабілізувати військові зв’язки та уникнути непорозумінь, зокрема в регіональних гарячих точках, таких як Південно-Китайське море.
Вашингтон прагне відкрити нові канали військового зв’язку з Пекіном, позаяк дипломатичні відносини впали до історичного мінімуму після того, як Сполучені Штати збили китайський аеростат спостереження минулого року.
Адмірал Сем Папаро, голова Індійсько-Тихоокеанського командування США, провів розмову з командувачем Південного театру дій Народно-визвольної армії Китаю У Янаном.
Китайська сторона заявила, що сторони “провели поглиблений обмін думками з питань, що становлять спільне занепокоєння”.
Обидві сторони обговорили важливі питання безпеки, зокрема напруженість у Південно-Китайському морі. Папаро закликав Китай відмовитися від небезпечної тактики в цьому регіоні, щоб уникнути ескалації.
Додамо, у червні Сполучені Штати та Китай відновили напівофіційні переговори щодо ядерної зброї вперше за п’ять років, згідно з даними двох американських делегатів, які були присутні.
Американські співрозмовники висловили занепокоєння, що Китай може застосувати або погрожувати застосувати ядерну зброю, якщо зазнає поразки в конфлікті навколо Тайваню. Китайські представники запевнили американських колег, що не вдаватимуться до погроз.
Раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг звинуватив Китай у розпалюванні “найбільшого збройного конфлікту в Європі” та спробі “всидіти на двох стільцях”. У КНР зреагували на заяву, закликавши “не підливати мастила у вогонь”.
Тоді як постійний представник Китаю при ООН Чжан Цзюнь заявив, що США мають припинити постачати озброєння в Україну та докласти зусиль для “встановлення миру”. Зокрема він закликав РФ та Україну виконати Мінські угоди, досягнуті у 2014 році.
Вже 5 червня відбулися політичні консультації між Україною та КНР на рівні заступників міністрів закордонних справ.
28 серпня вищі офіційні особи Китаю та США обговорили проведення нових переговорів між президентами Джо Байденом і Сі Цзіньпіном “найближчим часом”.
- Посол США в Пекіні Ніколас Бернс вважає, що Китай ніяк не дотримується нейтралітету у російсько-українській війні, натомість “фактично” став на бік Путіна.
- Китай, пропустивши мирний саміт щодо України, лобіював свій альтернативний план. Про це заявили 10 дипломатів, один із яких назвав кампанію Пекіна “прихованим бойкотом” глобальної зустрічі у Швейцарії.
- Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.
Міністр закордонних справ Данії Ларс Локке Расмуссен заявив, що Гренландія може стати незалежною, але навряд стане частиною США.
Кіностудія Disney стала єдиною компанією, яка у 2024-му перетнула поріг у $2 млрд в американському кінопрокаті, випустивши 3 з 5 найуспішніших фільмів року.
Начальник Генерального штабу Сербії Мілан Мойсилович повідомив, що Сербія розірвала низку контрактів на постачання російського озброєння. Причиною такого рішення стали санкції проти РФ.
Премʼєр-міністерка Італії Джорджа Мелоні в інтервʼю Corriere della Sera назвала американського мільярдера Ілона Маска “геніальною людиною”.
Державне бюро розслідувань і Офіс генпрокурора скерували до суду обвинувальний акт щодо народного депутата Олександра Дубінського та його колишнього помічника.