США та Україна співпрацюватимуть у розслідуванні злочинів РФ проти культурної спадщини

Джерело: Мінкульт

Україна та Сполучені Штати Америки розроблять стратегію співпраці щодо розслідування злочинів РФ проти української культурної спадщини.

Про це йшлося під час зустрічі т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислава Карандєєва з представниками Федерального бюро розслідувань США.

Зустріч була присвячена співпраці країн у боротьбі зі злочинами РФ щодо культурної спадщини України. Також йшлося про створення спільної оперативної групи за участю правоохоронних органів, а також про навчання українських фахівців американськими колегами.

“Коли ми повернули Херсон та зайшли у музейні установи, зокрема у Херсонський художній музей, ми побачили, що з 13 тисяч експонатів там залишилося лише 3. Що відбувається на територіях, які, на жаль, окуповані вже 10 років, ми можемо тільки здогадуватися. Статус майже 85 тисяч цінностей культури невідомий”, – розповів Ростислав Карандєєв.

Він висловив вдячність уряду США й усім американцям за багаторічну співпрацю та системні зусилля щодо збереження культурної спадщини України, а також за повернення минулого року 14 викрадених українських історичних цінностей.

“Ми знаємо, що ви можете нам допомогти, і не тільки на території США. Важливо, щоб у разі вивезення наших цінностей з території Росії, митні служби по всьому світу були обізнані й належним чином реагували. Ми розраховуємо на вашу підтримку”, – додав Ростислав Карандєєв.

Зараз Україна працює над оцифруванням музейного фонду та створенням електронних реєстрів музейних цінностей.

Під час обговорень представники ФБР висловили готовність разом з українськими чиновниками захищати та берегти культурну спадщину України в умовах війни, а також надавати допомогу.

Команда ФБР з боротьби зі злочинами у сфері мистецтва – спеціалізована група, яка займається протидією злочинам, пов’язаним з мистецтвом, включаючи злочини проти культурної спадщини. З 2004 року команда спеціалізується на боротьбі з мародерствами під час збройних конфліктів, масовими злочинами.

За допомогою команди з боротьби зі злочинами у сфері мистецтва ФБР продовжуватиме співпрацювати та надавати навчання з метою збереження культурної спадщини України.

Сторони домовились співпрацювати щодо виявлення фактів злочинів РФ проти культурної спадщини України, їх документування, а також у вивченні американського досвіду українськими фахівцями. Країни поєднають зусилля задля повернення українських культурних цінностей відповідно до норм міжнародного законодавства.

На думку аналітиків Інституту вивчення війни, захід повинен поспішити надати Україні підтримку, необхідну для проведення контрнаступальних операцій, щоб зруйнувати путінську теорію перемоги і не допустити затягування війни.

Українським військовим вдалося оточити ворога в районі агрегатного заводу у Вовчанську, де перебувають російські десантники.

Воронезька авіабаза Мальшево на півдні РФ у 160 км від кордону з Україною, може бути найважливішою та найбільш вразливою ціллю в Росії. Однак, поки що українські Сили оборони не отримали дозвіл на використання американського озброєння для знищення російських Су-34 на цій авіабазі.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 30 червня. За добу відбулося 124 бойових зіткнення. Найгарячішим напрямком протягом дня залишався Покровський.

Народна депутатка Мар’яна Безугла заявила, що вирішила подати  заяву в Державне бюро розслідувань щодо порушення Головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським статті 351 Кримінального кодексу України, а саме “перешкоджання діяльності народного депутата України”.