США та Велика Британія запровадили санкції проти членів російського кіберзлочинного угруповання Trickbot

Джерело: пресслужба Міністерства фінансів США

Уряди Сполучених Штатів Америки та Великої Британії запровадили санкції проти 11 членів російського кіберзлочинного угруповання Trickbot.

Зауважується, що Росія вже давно є безпечним притулком для кіберзлочинців, зокрема групи Trickbot.

Зокрема угруповання атакувало критично важливі об’єкти інфраструктури та медичні заклади США під час пандемії COVID-19. Також троянський вірус Trickbot заразив мільйони комп’ютерів у всьому світі, включно з американськими компаніями та приватними особами.

Ці кіберзлочинці прагнуть залишатися анонімними, пересуваючись у тіні Інтернету, щоб завдати максимальної шкоди та вимагати гроші у своїх жертв, – зазначив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі. – Розкриваючи їхні особистості, ми підриваємо їхні бізнес-моделі та ускладнюємо для них напад на наших людей, наш бізнес та наші установи.

Національне агентство з боротьби зі злочинністю (NCA), яке провело комплексне розслідування стосовно цих осіб, вважає, що група відповідальна за вимагання щонайменше 33 млн доларів у 149 жертв у Великій Британії.

Цілями зловмисників були британські лікарні, школи, місцева влада та підприємства.

Також зазначається, що члени Trickbot співпрацюють із російськими спецслужбами.

Санкції введено в межах скоординованих зусиль зі США.

Санкції зокрема запровадили проти старшого адміністратора угруповання Андрія Жуйкова, відомого під іменем Dif і Defender, керівника групи тестувальників Максима Галочкіна (Bentley, Crypt і Volhvb), покупця інфраструктури Trickbot Дмитра Путиліна (Град і Стафф), керівника групи кодерів Максима Руденського, менеджера Михайла Царьова, менеджера з персоналу Максима Халіулліна, програміста Артема Курова (Нанед), розробника групи Trickbot Сергія Логунцова, кодера Вадима Валіахметова, члена групи внутрішніх утиліт Михайла Чернова (Bullet), а також члена групи адміністраторів Олександра Можаєва (Грін і Рокко).

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.