США та Велика Британія запровадили санкції проти членів російського кіберзлочинного угруповання Trickbot

Джерело: пресслужба Міністерства фінансів США

Уряди Сполучених Штатів Америки та Великої Британії запровадили санкції проти 11 членів російського кіберзлочинного угруповання Trickbot.

Зауважується, що Росія вже давно є безпечним притулком для кіберзлочинців, зокрема групи Trickbot.

Зокрема угруповання атакувало критично важливі об’єкти інфраструктури та медичні заклади США під час пандемії COVID-19. Також троянський вірус Trickbot заразив мільйони комп’ютерів у всьому світі, включно з американськими компаніями та приватними особами.

Ці кіберзлочинці прагнуть залишатися анонімними, пересуваючись у тіні Інтернету, щоб завдати максимальної шкоди та вимагати гроші у своїх жертв, – зазначив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі. – Розкриваючи їхні особистості, ми підриваємо їхні бізнес-моделі та ускладнюємо для них напад на наших людей, наш бізнес та наші установи.

Національне агентство з боротьби зі злочинністю (NCA), яке провело комплексне розслідування стосовно цих осіб, вважає, що група відповідальна за вимагання щонайменше 33 млн доларів у 149 жертв у Великій Британії.

Цілями зловмисників були британські лікарні, школи, місцева влада та підприємства.

Також зазначається, що члени Trickbot співпрацюють із російськими спецслужбами.

Санкції введено в межах скоординованих зусиль зі США.

Санкції зокрема запровадили проти старшого адміністратора угруповання Андрія Жуйкова, відомого під іменем Dif і Defender, керівника групи тестувальників Максима Галочкіна (Bentley, Crypt і Volhvb), покупця інфраструктури Trickbot Дмитра Путиліна (Град і Стафф), керівника групи кодерів Максима Руденського, менеджера Михайла Царьова, менеджера з персоналу Максима Халіулліна, програміста Артема Курова (Нанед), розробника групи Trickbot Сергія Логунцова, кодера Вадима Валіахметова, члена групи внутрішніх утиліт Михайла Чернова (Bullet), а також члена групи адміністраторів Олександра Можаєва (Грін і Рокко).

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Запаси газу в Євросоюзі цієї зими скоротилися значно швидше проти минулого року. Газові сховища заповнені лише на 59%. Минулої зими рівень заповненості газових сховищ у ЄС становив 74%.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.