США ввели санкції проти російських офіцерів за воєнні злочини в Бучі та Андріївці

Джерело: The Telegraph

США ввели санкції проти двох російського полковника Азатбека Омурбекова та солдата Данила Фролкіна, які на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вбили мирних жителів в Бучі та Андріївці.

Полковник Азатбек Омурбеков був командиром російської бригади, яка на початку 2022 року зайняла Андріївку та Бучу на північ від Києва.

В Держдепартаменті США повідомили, що він вбивав, бив, розчленовував, палив і влаштовував тортури мирних жителів Бучі. У липні 2022 року Володимир Путін нагородив його найвищою відзнакою РФ.

Солдат бригади полковника Омурбекова Данило Фролкін зізнався журналістам у серпні 2022 року, що в березні 2022 вбив мирного жителя в Андріївці. Російський суд в березні цього року засудив його до п’яти з половиною років умовно за поширення “неправдивої інформації” про армію РФ.

Американські санкції забороняють в’їзд до країни полковнику Омурбекову і Фролкіну та їхнім близьким.

Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.

29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.

Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.

29 листопада голова МЗС ФРН Анналена Бербок наголосила, що союзники України з усього світу мають створити над цією країною “оборонний щит”, аби убезпечити від російських атак у зимовий період. 

Російська армія продовжує втрачати вищий склад командирів на війні проти України. 28 листопада ліквідований заступник командира 14-го армійського корпусу РФ генерал-майор Володимир Завадський.