США виділили 1,2 мільярда доларів для очищення атмосфери від парникових газів
Джерело: The New York Times
Адміністрація Байдена витратить 1,2 мільярда доларів на допомогу в будівництві перших у країні двох промислових заводів для видалення забрудненого вуглекислого газу з атмосфери. Це нова технологія, яка, на думку деяких вчених, може стати проривом у боротьбі з глобальним потеплінням.
Occidental Petroleum побудує один із заводів у окрузі Клеберг, штат Техас, а некомерційна дослідницька організація Battelle побудує інший в окрузі Калькасьє на узбережжі Луїзіани. Федеральний уряд і компанії порівну розділять витрати на будівництво об’єктів.
“Ці проєкти допоможуть нам довести потенціал цих технологій наступного покоління, щоб ми могли додати їх до нашого арсеналу боротьби з кліматичною кризою, і одна з цих технологій включає пряме очищення повітря, яке, по суті, є гігантським вакуумом, який може висмоктувати забруднення вуглецем прямо з неба”, – сказала Дженніфер Ґренголм, міністр енергетики.
Нафтогазові компанії лобіювали включення грошей на пряме уловлювання повітря до закону, стверджуючи, що світ міг би продовжувати спалювати викопне паливо, якби у нього був спосіб очистити забруднення, яке нагріває планету.
Але багато вчених налаштовані скептично, а деякі захисники навколишнього середовища розкритикували цей підхід.
Колишній віцепрезидент Альберт Ґор різко критикував технологію прямого очищення повітря, назвавши її використання “моральним ризиком”, який дозволить виробникам викопного палива продовжувати забруднювати навколишнє середовище.
“Це дає їм ліцензію продовжувати видобувати все більше і більше нафти і газу”, – сказав він.
Ел Гор зазначив, що нинішня вартість технології прямого очищення повітря надзвичайно висока і цей процес потребує стільки енергії, що було б доцільніше спочатку запобігти викидам вуглецю, а не потім намагатися їх очистити.
Міністерство енергетики прогнозує, що разом ці два заводи створять 4800 робочих місць і видалятимуть з атмосфери понад два мільйони метричних тонн вуглекислого газу щороку, що еквівалентно виведенню з доріг півмільйона автомобілів з бензиновими двигунами.
Мітч Лендрю, Старший радник президента Байдена, назвав це “найбільшою інвестицією в інженерне видалення вуглецю в історії”.
- Італійський гігант у сфері відновлювальної енергетики Enel Green Power спільно з сицилійським стартапом Reiwa розробили робота SandStorm, який автоматично очищає сонячні батареї без використання води чи газу.
- Компанія Google представила нову модель штучного інтелекту Robotics Transformer 2 (RT-2), що може допомогти навчити роботів виконувати такі завдання, як викидання сміття.
- Вчені пояснюють, що повені, хвилі сильної спеки, лісові пожежі спричинені зміною клімату і такі природні катастрофи будуть посилюватись через нагрівання планети.
За даними синоптиків у середу, 15 січня, у частині регіонів пройдуть опади.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.