США виділили 1,2 мільярда доларів для очищення атмосфери від парникових газів

Джерело: The New York Times

Адміністрація Байдена витратить 1,2 мільярда доларів на допомогу в будівництві перших у країні двох промислових заводів для видалення забрудненого вуглекислого газу з атмосфери. Це нова технологія, яка, на думку деяких вчених, може стати проривом у боротьбі з глобальним потеплінням.

Occidental Petroleum побудує один із заводів у окрузі Клеберг, штат Техас, а некомерційна дослідницька організація Battelle побудує інший в окрузі Калькасьє на узбережжі Луїзіани. Федеральний уряд і компанії порівну розділять витрати на будівництво об’єктів.

“Ці проєкти допоможуть нам довести потенціал цих технологій наступного покоління, щоб ми могли додати їх до нашого арсеналу боротьби з кліматичною кризою, і одна з цих технологій включає пряме очищення повітря, яке, по суті, є гігантським вакуумом, який може висмоктувати забруднення вуглецем прямо з неба”, – сказала Дженніфер Ґренголм, міністр енергетики.

Нафтогазові компанії лобіювали включення грошей на пряме уловлювання повітря до закону, стверджуючи, що світ міг би продовжувати спалювати викопне паливо, якби у нього був спосіб очистити забруднення, яке нагріває планету.

Але багато вчених налаштовані скептично, а деякі захисники навколишнього середовища розкритикували цей підхід.

Колишній віцепрезидент Альберт Ґор різко критикував технологію прямого очищення повітря, назвавши її використання “моральним ризиком”, який дозволить виробникам викопного палива продовжувати забруднювати навколишнє середовище.

“Це дає їм ліцензію продовжувати видобувати все більше і більше нафти і газу”, – сказав він. 

Ел Гор зазначив, що нинішня вартість технології прямого очищення повітря надзвичайно висока і цей процес потребує стільки енергії, що було б доцільніше спочатку запобігти викидам вуглецю, а не потім намагатися їх очистити. 

Міністерство енергетики прогнозує, що разом ці два заводи створять 4800 робочих місць і видалятимуть з атмосфери понад два мільйони метричних тонн вуглекислого газу щороку, що еквівалентно виведенню з доріг півмільйона автомобілів з бензиновими двигунами.

Мітч Лендрю, Старший радник президента Байдена, назвав це “найбільшою інвестицією в інженерне видалення вуглецю в історії”.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.