США виступають проти того, щоб називати Росію «агресором» у заяві G7 – FT

Джерело: Financial Times

США виступили проти згадки Росії як агресора у заяві G7 до третьої річниці повномасштабного вторгнення в Україну.

За словами п’ятьох західних посадовців, знайомих із ситуацією, це може поставити під загрозу традиційну демонстрацію єдності G7.

Співрозмовники видання додали, що участь президента України Володимира Зеленського в онлайн-саміті, запланованому на 24 лютого, нині залишається невизначеною.

Зазначається, що розбіжності щодо заяви виникли після того, як президент США Дональд Трамп звинуватив Україну в тому, що війна досі триває, назвав Зеленського “диктатором без виборів” і запропонував повернути Росію до G7.

Як зауважили західні посадовці, представники США виступили проти фрази “російська агресія” та подібних формулювань, які лідери G7 використовували з 2022 року для опису повномасштабної війни проти України.

Натомість адміністрація Трампа пропонує використовувати термін “український конфлікт”, повідомили виданню двоє посадовців, знайомих із ситуацією.

При цьому вказано, що подібні формулювання звучали в останніх заявах Державного департаменту США, зокрема у звіті про зустріч держсекретаря Марко Рубіо з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим. Зокрема, в документі двічі згадується “конфлікт в Україні”.

Варто зауважити, що торік в заяві лідерів G7 російську агресію проти України згадували п’ять разів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.