США витратили на допомогу Україні менш як 3% воєнного бюджету, а ЗСУ вже знищили половину армії РФ – Ліндсі Грем
Джерело: Укрінформ
Сенатор США Ліндсі Грем, під час пресконференції у Києві 23 серпня зауважив, що Сполучені Штати витратили на допомогу Україні не менш як 3% свого воєнного бюджету. Натомість ЗСУ вже знищили половину російської армії.
Грем наголосив, що у період холодної війни з СРСР Сполучені Штати витрачали мільярдні кошти для стримання російської агресії.
“Зараз ми витратили в Україні менш як 3% нашого оборонного бюджету на допомогу українським військовим, а вони знищили половину російської армії. Це найкраща інвестиція для американської безпеки за весь час. Україна прекрасний партнер. Ми не бачили такого партнера з часів Черчилля”, – сказав сенатор.
За його словами, розвідка США дуже помилилась, коли перед повномасштабним вторгненням РФ в Україну вважала російську армію міцною.
“Нам казали, коли почалося російське вторгнення, що Київ впаде за чотири дні, а країна за три тижні. Це було найбільше нерозуміння українців та переоцінка російської армії нашою розвідкою. Я сам думав, що російська армія краще, ніж вони є”, – наголосив Грем.
- У Пентагоні закликали не робити передчасних висновків щодо українського контрнаступу, допоки він не досягне свого фіналу.
Генштаб оприлюднив відео, на якому 14-та окрема механізована бригада імені князя Романа Великого демонструє успішну операцію на Куп’янському напрямку. Українські захисники знищили бронетанкову групу противника, атакувавши п’ять одиниць техніки, серед яких танки та БМП.
У Польщі до Українського легіону станом на сьогодні вже подали більше тисячі заяв, повідомив посол України у Польщі Василь Боднар.
На повномасштабній війні РФ проти України загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. Інформацію підтвердили у МЗС Грузії.
22 грудня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів з візитом до Росії. Наразі триває офіційна зустріч між ним та главою РФ Володимиром Путіним у Кремлі.
Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.