США вже мають бомби для знищення бункерів в Ірані, КНДР та Китаї — The Telegraph

Джерело: The Telegraph

Відчайдушно намагаючись уникнути повітряного нападу США у разі великої війни, вороги США окопуються – буквально. Китай, Північна Корея та Іран будують більше і глибше підземних військових об’єктів. Однак, Пентагон нині вже має бомби, що підривають бункери.

Експерт з авіації Девід Ченчотті проаналізував нові фотографії бомбардувальника Boeing B-1 ВПС США із раніше невідомим типом боєприпасу, дійшовши висновку, що це абсолютно новий боєприпас GBU-72. Саме цей боєприпас призначений для знищення підземних бункерів.

Завдяки високотехнологічному детонатору і надміцній оболонці, ця керована з супутника бомба поєднує в собі найкращі якості наявних протибункерних бомб ВПС США: невеликий розмір, щоб її могли нести звичайні винищувачі, і високу проникаючу здатність.

Видання зазначає, що боєприпас поєднує в собі найкращі якості нинішніх протибункерних бомб ВПС США: 4000-фунтової (1814 кг) GBU-28 і 27 000-фунтової (12 246 кг) GBU-57.

Під потенційні удари можуть потрапити підземні бункери в Ірані, облаштовані для розміщення ракетних установок, винищувальних ескадрилій і критично важливих частин своєї ядерної програми, що зростає.

Зауважується, що КНДР також зарила частини ядерного комплексу і має великі підземні бази для артилерії, ракет, винищувачів і навіть вертольотів.

Тоді як підземні бази Китаю розміщують штаби, боєприпаси, ядерні боєголовки, склади постачання. Згідно зі звітом Пентагону, Китай має тисячі підземних об’єктів і щороку зводить нові.

  • 29 травня армія США урочисто відкрила новий завод Universal Artillery Projectile Lines у Мескіті, штат Техас, ознаменувавши значний крок у збільшенні виробництва 155-мм артилерійських боєприпасів.
  • Литва та Естонія закликали НАТО розглянути усі варіанти у випадку можливого збройного протистояння з Росією, включаючи призов до армії та введення спеціального податку на оборону, а також різке збільшення військових витрат.
  • Влада Польщі запустила сайт для громадян стосовно джерел та способів уникнення загроз, які можуть виникнути після атак з застосуванням хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї. На сайті розмістили довідкові матеріали, навчальні ігри, сценарії лекцій для вчителів.
  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.

Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.

Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.