США вже мають бомби для знищення бункерів в Ірані, КНДР та Китаї — The Telegraph

Джерело: The Telegraph

Відчайдушно намагаючись уникнути повітряного нападу США у разі великої війни, вороги США окопуються – буквально. Китай, Північна Корея та Іран будують більше і глибше підземних військових об’єктів. Однак, Пентагон нині вже має бомби, що підривають бункери.

Експерт з авіації Девід Ченчотті проаналізував нові фотографії бомбардувальника Boeing B-1 ВПС США із раніше невідомим типом боєприпасу, дійшовши висновку, що це абсолютно новий боєприпас GBU-72. Саме цей боєприпас призначений для знищення підземних бункерів.

Завдяки високотехнологічному детонатору і надміцній оболонці, ця керована з супутника бомба поєднує в собі найкращі якості наявних протибункерних бомб ВПС США: невеликий розмір, щоб її могли нести звичайні винищувачі, і високу проникаючу здатність.

Видання зазначає, що боєприпас поєднує в собі найкращі якості нинішніх протибункерних бомб ВПС США: 4000-фунтової (1814 кг) GBU-28 і 27 000-фунтової (12 246 кг) GBU-57.

Під потенційні удари можуть потрапити підземні бункери в Ірані, облаштовані для розміщення ракетних установок, винищувальних ескадрилій і критично важливих частин своєї ядерної програми, що зростає.

Зауважується, що КНДР також зарила частини ядерного комплексу і має великі підземні бази для артилерії, ракет, винищувачів і навіть вертольотів.

Тоді як підземні бази Китаю розміщують штаби, боєприпаси, ядерні боєголовки, склади постачання. Згідно зі звітом Пентагону, Китай має тисячі підземних об’єктів і щороку зводить нові.

  • 29 травня армія США урочисто відкрила новий завод Universal Artillery Projectile Lines у Мескіті, штат Техас, ознаменувавши значний крок у збільшенні виробництва 155-мм артилерійських боєприпасів.
  • Литва та Естонія закликали НАТО розглянути усі варіанти у випадку можливого збройного протистояння з Росією, включаючи призов до армії та введення спеціального податку на оборону, а також різке збільшення військових витрат.
  • Влада Польщі запустила сайт для громадян стосовно джерел та способів уникнення загроз, які можуть виникнути після атак з застосуванням хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї. На сайті розмістили довідкові матеріали, навчальні ігри, сценарії лекцій для вчителів.
  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.