США, Японія та Південна Корея провели спільні протиракетні навчання
Джерело: пресслужба Військово-повітряних сил Південної Кореї
12 липня КНДР провела черговий запуск міжконтинентальної балістичної ракети Hwasong-18.
16 липня Сполучені Штати Америки, Японія та Південна Корея провели спільні військово-морські навчання з протиракетної оборони, аби протистояти зростаючим ядерним і ракетним загрозам з боку КНДР.
Навчання відбулися у міжнародних водах Японського моря, в маневрах брали участь по одному есмінцю від кожної країни, оснащені американською корабельною багатофункціональною інформаційно-керуючою системою Aegis.
Зауважується, що під час навчань відпрацьовувалися дії союзників у відповідь на запуск балістичної ракети КНДР, політ якої змодельовано за допомогою комп’ютера.
Вашингтон і його азійські союзники працюють над вдосконаленням своєї системи обміну інформацією про ракети Північної Кореї. Південна Корея та Японія незалежно пов’язані з радіолокаційними системами США, але не одна з одною.
Ми будемо ефективно відповідати на ядерні та ракетні загрози Північної Кореї за допомогою сильної системи реагування нашої армії та тристоронньої співпраці, – зазначив офіцер ВМС Південної Кореї.
США, Південна Корея та Японія засудили запуск міжконтинентальних балістичних ракет КНДР. Пхеньян відкинув засудження, заявивши, що це було здійсненням його права на самооборону, інформує Reuters.
Минулого разу тристоронні навчання відбулися у квітні. 13 липня Південна Корея та США провели спільні військово-повітряні навчання за участю американського стратегічного бомбардувальника B-52H.
- Німеччина вперше відправить війська до Австралії в межах спільних навчань із близько 30 000 військовослужбовців з 12 інших країн, акцентуючи посилену увагу Берліна до Індо-Тихоокеанського регіону на тлі зростання напруги у регіоні з боку Китаю.
- 25 травня Збройні сили Південної Кореї та США розпочали масштабні бойові навчання біля кордону з Північною Кореєю, попри попередження Північної Кореї про те, що вона не потерпить “такої ворожої репетиції нападу на порозі”.
- На початку цього року південнокорейські та американські військові провели свої найбільші польові навчання за минулі п’ять років. США також відправили атомний авіаносець USS Nimitz і бомбардувальники, здатні нести ядерну зброю, для спільних навчань з Південною Кореєю.
У Малі пов’язане з “Аль-Каїдою” угруповання “Джамаат Нусрат аль-Іслам валь-Муслімін” (JNIM) влаштувало засідку на найманців російської ПВК “Вагнер”. У результаті загинули щонайменше шість вагнерівців.
У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.
Дональд Трамп-молодший став найвпливовішим членом родини Трампів у той час, коли обраний 47-м президентом США Дональд Трамп формує найбільш суперечливий Кабінет міністрів у сучасній історії країни. Про це повідомили шість джерел, наголошуючи на тому, що саме молодший просуває відданих, але менш досвідчених кандидатів замість більш кваліфікованих претендентів на ключові посади в адміністрації.
Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.