США запровадили санкції проти «Газпрмбанку», який мав доступ до SWIFT
Джерело: Financial Times
Міністерство фінансів США оголосило про запровадження санкцій проти російського “Газпромбанку”. Це один із найбільших російських банків, який виділявся, зокрема, тим, що приймав платежі європейських країн за російські постачання газу та зберігав доступ до системи SWIFT, від якої відключені багато інших російських фінансових інституцій.
Деякі американські обмеження торкалися його й раніше, однак, нові санкції повністю відрізають російський банк від доларової системи.
Під санкції потраплять також дочірні банки у Люксембурзі, Швейцарії, на Кіпрі, у Гонконгу та ПАР.
Крім того, Мінфін США видав попередження для банківського сектора в усьому світі про те, що підключення до російської “Системи передачі фінансових повідомлень”, якою Москва намагається замінити SWIFT, також створить для банків ризики американських санкцій. Банки, особливо великі, відомі тим, що вони уважно ставляться до вимог американських регуляторів і тому дотримуються санкцій навіть у таких країнах, як Китай і ПАР, чиє політичне керівництво не прагне конфронтації з Росією.
Крім цього, під санкції потрапили понад 50 малих та середніх російських банків, котрі зберігали доступ на світовий ринок, і понад 40 дрібних російських депозитаріїв, які використовувалися, як зазначається, для обходу санкцій, після того, як санкції запровадили проти Національного розрахункового депозитарію РФ.
Під персональні санкції потрапили кілька керівників російського Нацбанку та дочірніх банків Сбербанку та ВТБ у Китаї та Індії.
- Сполучені Штати готові надати Україні до 20 мільярдів доларів у межах кредиту країн “Великої сімки” (G7), який буде погашений коштом прибутків від заморожених російських активів.
- Лідери країн G7 підтвердили, що запроваджуватимуть санкції проти РФ через війну проти України стільки, скільки буде необхідно.
- Російський газовидобувний проект Arctic LNG 2 під керівництвом компанії РФ “Новатек” різко, практично до нуля в листопаді, скоротив видобуток газу на своїх родовищах на тлі західних санкцій. Виробництво на російському підприємстві впало до мінімуму за рік.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.