США запровадили санкції проти кіберугруповання з Росії

Джерело: Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США

Уряд США ввів санкції проти російської компанії Aeza Group та її глобальної мережі через злочинну кібердіяльність, спрямовану на оборонно-промисловий комплекс США та інші міжнародні компанії.

“Сьогодні Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США вносить до списків Aeza Group, постачальника послуг надійного хостингу (BPH), за його роль у підтримці кіберзлочинної діяльності, спрямованої на жертв у Сполучених Штатах та в усьому світі”, – йдеться у заяві.

Повідомляється, що постачальники послуг BPH продають доступ до спеціалізованих серверів та іншої комп’ютерної інфраструктури, яка допомагає кіберзлочинцям, таким як вимагачі, викрадачі особистих даних і торговці наркотиками, уникати виявлення та протистояти діям правоохоронних органів.

OFAC також додав до санкційних списків дві пов’язані з Aeza Group компанії та чотирьох її керівників. Спільно з Національним агентством з боротьби зі злочинністю Великої Британії (NCA), OFAC включило до списку підставну компанію Aeza Group у Великій Британії.

Група компаній Aeza має головний офіс у Санкт-Петербурзі, Росія.

Ця компанія надавала послуги BPH угрупованням інтернет-вимагачів та користувачам шкідливих програм, зокрема операторам Meduza та Lumma. Вони використовували хостинг-сервіс для атак на оборонно-промислову базу США та технологічні компанії по всьому світу. Інфокрадії часто використовуються для збору особистих ідентифікаційних даних, паролів та інших конфіденційних облікових записів жертв, які були скомпрометовані. Зібрані дані зазвичай продаються на даркнет-ринках з метою отримання прибутку, через що оператори інфокрадіжок є ключовими учасниками кіберзлочинної екосистеми.

Компанія Aeza Group також поширювала програми-вимагачі BianLian, а також панелі для викрадення інформації RedLine та BlackSprut. Водночас йдеться про російський даркнет-ринок заборонених наркотиків, де анонімно продають і пересилають наркотики через Інтернет. Такі наркоринки стають все більш важливим і сучасним каналом незаконного обігу наркотиків у США та світі.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.