США запровадили санкції проти китайських фірм, що допомагали виробляти дрони для армії РФ

Джерело: міністерство фінансів США

17 жовтня міністерство фінансів США оголосили про введення санкцій проти китайських компаній, причетних до виробництва далекобійних безпілотників “Гарпія” для російської армії.

“Спроєктований і розроблений фахівцями з Китайської Народної Республіки (КНР), дрон “Гарпія” виробляється на заводах у КНР у співпраці з російськими оборонними компаніями перед передачею безпілотників до Росії для використання проти України”, – йдеться у повідомленні.

Санкції торкнулися трьох юридичних осіб та однієї фізичної, які мають відношення до розробки та виготовлення російських ударних безпілотників серії “Гарпія”, що використовуються у війні проти України.

Серед них – компанія Xiamen Limbach Aircraft Engine, яка виготовляє двигуни L550E, та Redlepus Vector Industry Shenzhen, що виступає посередником у постачанні БпЛА до Росії.

У вересні Reuters повідомляло, що Росія розпочала виробництво нового ударного безпілотника дальнього радіуса дії “Гарпія-А1” минулого року, використовуючи китайські двигуни і деталі.

  • 15 жовтня Росія та Китай провели “суттєві” оборонні та військові переговори для зміцнення зв’язків, заявив міністр оборони РФ Андрій Бєлоусов, на тлі “безмежного” партнерства та посилення критики США.
  • Китайський автовиробник Chery почав збирати автомобілі в Росії на трьох заводах, звільнених західними конкурентами, включаючи Volkswagen і Mercedes. Про це Reuters повідомили п’ятеро осіб, знайомих із ситуацією.
  • Експерт німецького видання Bild щодо аналізу відкритих даних Юліан Рьопке зауважив, що один із проросійських каналів опублікував фотографії російських військових із китайським бронеавтомобілем ZFB-05.
  • Радник президента України Владислав Власюк повідомив, що більшість деталей для озброєння Росія отримує з Китаю.

Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.