США запровадили санкції проти китайських фірм, що допомагали виробляти дрони для армії РФ

Джерело: міністерство фінансів США

17 жовтня міністерство фінансів США оголосили про введення санкцій проти китайських компаній, причетних до виробництва далекобійних безпілотників “Гарпія” для російської армії.

“Спроєктований і розроблений фахівцями з Китайської Народної Республіки (КНР), дрон “Гарпія” виробляється на заводах у КНР у співпраці з російськими оборонними компаніями перед передачею безпілотників до Росії для використання проти України”, – йдеться у повідомленні.

Санкції торкнулися трьох юридичних осіб та однієї фізичної, які мають відношення до розробки та виготовлення російських ударних безпілотників серії “Гарпія”, що використовуються у війні проти України.

Серед них – компанія Xiamen Limbach Aircraft Engine, яка виготовляє двигуни L550E, та Redlepus Vector Industry Shenzhen, що виступає посередником у постачанні БпЛА до Росії.

У вересні Reuters повідомляло, що Росія розпочала виробництво нового ударного безпілотника дальнього радіуса дії “Гарпія-А1” минулого року, використовуючи китайські двигуни і деталі.

  • 15 жовтня Росія та Китай провели “суттєві” оборонні та військові переговори для зміцнення зв’язків, заявив міністр оборони РФ Андрій Бєлоусов, на тлі “безмежного” партнерства та посилення критики США.
  • Китайський автовиробник Chery почав збирати автомобілі в Росії на трьох заводах, звільнених західними конкурентами, включаючи Volkswagen і Mercedes. Про це Reuters повідомили п’ятеро осіб, знайомих із ситуацією.
  • Експерт німецького видання Bild щодо аналізу відкритих даних Юліан Рьопке зауважив, що один із проросійських каналів опублікував фотографії російських військових із китайським бронеавтомобілем ZFB-05.
  • Радник президента України Владислав Власюк повідомив, що більшість деталей для озброєння Росія отримує з Китаю.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.