США запровадили санкції проти трьох посадовців у Малі за співпрацю з ПВК «Вагнер»

Джерело: пресслужба Міністерства фінансів США

24 липня Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти трьох посадовців у Малі, що тісно співпрацювали з “Вагнер” з метою сприяння та розширення присутності ПВК у країні.

З моменту прибуття групи “Вагнер” в Малі у грудні 2021 року кількість жертв серед цивільного населення в цій країні зросла на 278%, — мовиться у пресрелізі Міністерства фінансів. — Багато з цих смертей цивільного населення стали результатом операцій, проведених збройними силами Малі разом із членами групи “Вагнер”.

США запровадили санкції проти міністра оборони Малі полковника Садіо Камара, начальника штабу ВПС Малі полковника Алу Боі Діарра та заступника начальника штабу ВПС Малі підполковника Адама Багайоко за їх роль у підтримці групи російських найманців.

Повідомляється, що Камара “спланував і організував розгортання групи “Вагнер” у Малі”, а у 2021 році він здійснив кілька поїздок до РФ, щоб закріпити угоду між “Вагнер” та перехідним урядом Малі стосовно розгортання ПВК в Малі.

Міністерство фінансів зауважило, що Діарра супроводжував Камару під час кількох його поїздок до Росії, і “на своїй попередній посаді начальника авіаційної логістики він зробив значний внесок у матеріально-технічне переміщення російських організацій у Малі”.

Тоді як Багайоко виступає захисником ПВК перед перехідним урядом Буркінаби, працюючи над забезпеченням розгортання “Вагнер” в Буркіна-Фасо. Окрім того, він також прагне полегшити доступ групи найманців до видобутку золота в Малі.

Сполучені Штати наклали санкції на групу “Вагнер” та численні організації та фізичних осіб у всьому світі, які підтримують її дестабілізуючу діяльність. Група “Вагнер” порушує права людини, експлуатує та привласнює природні ресурси в багатьох країнах Африки, — зазначили у пресслужбі.

Раніше Міністерство закордонних справ Великої Британії додало до списку санкцій осіб і групи, пов’язані з російською групою “Вагнер”, які діють у Центральноафриканській Республіці (ЦАР) і Малі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.

Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ. 

Прем’єр-міністр Кір Стармер відкидає ідею розмови з російським лідером Володимиром Путіним після негативної реакції на канцлера Німеччини Олафа Шольца за телефонний дзвінок російському диктатору.

Глава МЗС Ігор Клименко повідомив, що із пошкодженого внаслідок російського удару будинку в Сумах евакуювали понад 400 осіб.

17 листопада, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський вирішив прокоментувати поширену раніше у ЗМІ інформацію стосовно дозволу США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів вглиб території РФ. Він зауважив, що ракети скажуть самі за себе.