Сталась поломка: NASA скасувало вихід у відкритий космос

Джерело: Space.com

24 червня NASA скасувало вихід у відкритий космос на Міжнародній космічній станції через витік охолоджувальної рідини скафандра в люк.

О 8:52 ранку за північноамериканським східним часом (15:52 за Києвом) астронавти Трейсі Колдуелл Дайсон і Майк Барратт отримали команду припинити вихід у відкритий космос через витік охолоджувальної рідини у скафандрі. Хоча вони вже перейшли на внутрішнє живлення скафандрів о 8:46 ранку, їм довелося повернутися на МКС, відкривши люк о 9:51 ранку.

Під час прямої трансляції NASA повідомляло, що вода витікала зі шлангокабеля обслуговування та охолодження (SCU) скафандра Дайсон. Хоча ситуація була серйозною, життю астронавтів ніщо не загрожувало.

Дайсон повідомила Центру управління польотами про кристали льоду, що виходили зі SCU, створюючи ефект хуртовини. SCU з’єднує скафандр зі шлюзовою камерою МКС під час підготовки до виходу у відкритий космос. Витік стався, коли астронавти були у шлюзовій камері з відчиненими дверима, але вони швидко їх закрили після скасування виходу.

Це вже друге перенесення виходу у відкритий космос. 13 червня вихід, запланований за участю Метта Домініка і Трейсі Дайсон, було відкладено через дискомфорт у скафандрі Домініка. Запланований на 2 липня вихід також під питанням.

Загальна тривалість виходу склала 31 хвилину. Тепер загальний час виходу у відкритий космос для Трейсі Дайсон становить 23 години 20 хвилин за чотири виходи, а для Майка Барратта – 5 годин 37 хвилин за три виходи.

Проблеми з охолоджувальною рідиною неодноразово заважали запланованим виходам. У березні 2022 року витік води в шоломі астронавта призвів до семимісячної паузи, а в 2013 році італійський астронавт Лука Пармітано пережив випадок заповнення шолома водою.

Білий дім призупинив використання поліграфів у Пентагоні після того, як старший радник міністра оборони Піта Гегсета Патрік Вівер поскаржився, що може стати об’єктом перевірки.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення виділити 300 мільйонів гривень на підтримку університетів у прифронтових та прикордонних регіонах.

У п’ятницю, 26 липня, Туреччина встановила новий рекорд температури для континентальної Європи — +50,5°C. Цей показник зафіксували в районі Сілопі провінції Ширнак.

Петер Мадяр, лідер угорської опозиційної партії “Тиса” висловився проти прискореного вступу України до Європейського Союзу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.