Сталась поломка: NASA скасувало вихід у відкритий космос

Джерело: Space.com

24 червня NASA скасувало вихід у відкритий космос на Міжнародній космічній станції через витік охолоджувальної рідини скафандра в люк.

О 8:52 ранку за північноамериканським східним часом (15:52 за Києвом) астронавти Трейсі Колдуелл Дайсон і Майк Барратт отримали команду припинити вихід у відкритий космос через витік охолоджувальної рідини у скафандрі. Хоча вони вже перейшли на внутрішнє живлення скафандрів о 8:46 ранку, їм довелося повернутися на МКС, відкривши люк о 9:51 ранку.

Під час прямої трансляції NASA повідомляло, що вода витікала зі шлангокабеля обслуговування та охолодження (SCU) скафандра Дайсон. Хоча ситуація була серйозною, життю астронавтів ніщо не загрожувало.

Дайсон повідомила Центру управління польотами про кристали льоду, що виходили зі SCU, створюючи ефект хуртовини. SCU з’єднує скафандр зі шлюзовою камерою МКС під час підготовки до виходу у відкритий космос. Витік стався, коли астронавти були у шлюзовій камері з відчиненими дверима, але вони швидко їх закрили після скасування виходу.

Це вже друге перенесення виходу у відкритий космос. 13 червня вихід, запланований за участю Метта Домініка і Трейсі Дайсон, було відкладено через дискомфорт у скафандрі Домініка. Запланований на 2 липня вихід також під питанням.

Загальна тривалість виходу склала 31 хвилину. Тепер загальний час виходу у відкритий космос для Трейсі Дайсон становить 23 години 20 хвилин за чотири виходи, а для Майка Барратта – 5 годин 37 хвилин за три виходи.

Проблеми з охолоджувальною рідиною неодноразово заважали запланованим виходам. У березні 2022 року витік води в шоломі астронавта призвів до семимісячної паузи, а в 2013 році італійський астронавт Лука Пармітано пережив випадок заповнення шолома водою.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.