«Стару виноградину знайшли» — російський стендапер Поперечний зізнався, що йому було смішно під час окупації Ізюму

Джерело: фрагментом відео поділився користувач Чайка C.A.T. у Twitter.

Російський стендапер Данило Поперечний, який раніше жив та навчався в школі у Києві, пожартував про геноцид українців і поглузував із назви міста Ізюм (Харківська область), заявивши, що не може йому співпереживати. Про битву за місто, після звільнення якого було виявлено чисельні катівні та місця масових поховань українців, він сказав: “начебто мурахи борються”.

“Мені здається, що назви міст СНД, коли міста називали так, взагалі не готувались до того, що там буде війна. Тому що я чесно скажу: я дуже емпатична людина, я за все переживаю, я читаю новини. Але коли я читаю новини, в яких написано “Вже три дні йдуть запеклі бої за Ізюм”, ну, я ж теж людина, я не можу співпереживати цьому”, – заявив зі сцени росіянин.

Після цього у залі пролунав схвальний сміх.

“Це ж маячня якась, начебто мурахи борються, а там люди гинуть справжні. Ну я такий: “Ха! Стару виноградину знайшли, не можуть поділити”, – додав він.

Довідка. Російський комік Данило Поперечний шість років прожив у Києві. Його сприймають як начебто “російського опозиціонера”, який запевняв, що не підтримує розвʼязану Росією військову агресію. Через це Роскомнагляд вніс його до списку заборонених артистів. На початку 2023 року він повідомив, що через війну вирішив переїхати до США.

До того, як йому СБУ заборонила в’їзд до України у 2018 році, він приїжджав з концертами. Зі сцени він заявляв, що росіяни і українці – “однаковий народ”. Також він не засуджував російську окупацію Криму, а лише казав, що “Крим – це чудово”, але не приїжджав на півострів, бо “купа людей з піною біля рота дуже шалено сприймають такі речі, коли хтось із російських артистів приїжджає до Криму”.

Також він був одним з тих, хто поширював пропагандистський наратив, що нібито росіяни не відповідальну за війну, яку розпочала їхня країна. Після заборони в’їзду він критикував Україну, що “якщо ви так сильно намагається бути не схожими на Росію, то якого біса ви так сильно сприяєте цензурі”.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.