Стефанішина: До саміту НАТО у липні Україна та США можуть підписати безпекову угоду

Джерело: Ольга Стефанішина у коментарі “Укрінформ”

На полях Мюнхенської безпекової конференції, відповідаючи на запитання про ймовірність підписання угоди Україна-США на липневому саміті НАТО, віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина припустила, що безпекову угоду Україна та США можуть підписати ще до саміту НАТО у липні.

Україна і США можуть підписати безпекову угоду і до ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні в липні. Однак, наразі українська сторона фокусується на голосуванні Конгресом за пакет допомоги.

Відповідні переговори проводилися на рівні заступника керівника Офісу Президента Ігоря Жовкви. Як ви знаєте, Андрій Єрмак підтримує постійний зв’язок з Джейком Салліваном. Тобто з тактичного погляду переговори проведені, стратегічно ухвалена декларація. Це рішення може бути ухвалене раніше, — зазначила Стефанішина.

Віцепрем’єрка пояснила, що уся увага української сторони зосереджена на більш нагальних проблемах. Зокрема мовиться про рішень щодо збройової підтримки, яких потребує український народ і українські воїни заради виживання.

Зауважимо, 12 липня 2023 року на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті збереження вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.

Лідери G7 зазначили, що інші країни, які бажають зробити свій внесок у ці зусилля, спрямовані на забезпечення вільної, сильної, незалежної та суверенної України, можуть приєднатися до цієї Спільної декларації в будь-який час.

Раніше Україна розпочала переговори зі Сполученими Штатами Америки відносно двосторонньої угоди про надання безпекових гарантій.

Також 19 жовтня 2023 року Україна розпочала перший раунд переговорів із Францією стосовно укладення двосторонньої угоди про гарантії безпеки. Наразі сторони узгодили порядок координації стосовно питання безпекових гарантій на найближчий час.

28 листопада 2023 року Україна розпочала перший раунд консультацій з Італією стосовно укладення двосторонньої угоди про безпекові гарантії, як це передбачено Спільною декларацією G7 про безпекову підтримку.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.

Росіяни завдали ракетного удару по складу з підгузками та серветками в Дніпрі, спричинивши масштабну пожежу.

10 квітня у Генштабі ЗСУ спростували інформацію про звільнення та переведення Вадима Сухаревського з метою командування новоствореним армійським корпусом.

Угоду про лібералізацію вантажних перевезень між Євросоюзом та Україною продовжили до 31 грудня 2025 року.