Столтенберг привітав прогрес у передачі Україні винищувачів F-16
Джерело: DW
8 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив задоволення стосовно просування у процесі передачі Україні західних винищувачів F-16.
8 листопада Столтенберг привітав той факт, що перші літаки F-16 із Нідерландів доставлені до Румунії для навчання українських пілотів. На спільній пресконференції з президенткою Угорщини Каталін Новак у Брюсселі він наголосив, що союзники продовжують надавати безпрецедентну підтримку Україні, яка захищається від російського вторгнення.
Одначе, глава НАТО попередив про небезпеку скорочення військової допомоги Києву. Так, він зауважив, що російський президент Володимир Путін вважає, що має більше витримки та що підтримка України Заходом колись вичерпається.
Ми повинні довести йому, що він помиляється, — наголосив Столтенберг, додавши, що це важливо як для виживання України, так і для безпеки країн НАТО.
Зауважимо, 7 листопада Нідерланди відправили свої перші п’ять винищувачів F-16 до Румунії для навчання українських пілотів.
Також варто нагадати, що нині все більше країн долучаються до “літакової коаліції”.
- Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.
- 12 липня Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.
- Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив 28 жовтня що не виключає вступу на посаду глави оборонного альянсу НАТО.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
- Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16.
- 22 серпня Збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16.
- Володимир Зеленський за результатами переговорів із прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо в Оттаві заявив, що цінує рішення Канади приєднатися до підготовки українських пілотів на F-16.
Обраний президентом США Дональд Трамп і президент РФ Володимир Путін планують наступного року зустрітися.
Європейські союзники України обговорюють можливість розгортання військ в Україні у разі укладення угоди з Росією про припинення війни.
Головне управління розвідки повідомило, що під Москвою на аеродромі вибухнув військово-транспортний літак Ан-72.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що утвердження української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України має стати стратегічним завданням Української держави. Омбудсман пояснив, що у 2024 році почали проявлятися ознаки уповільнення українізації.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 19 грудня. З початку доби відбулося 189 бойових зіткнень, противник завдав 51 авіаційного удару, скинувши при цьому 80 КАБ, застосував 820 дронів-камікадзе, здійснив понад 4100 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.