Столтенберг привітав прогрес у передачі Україні винищувачів F-16
Джерело: DW
8 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив задоволення стосовно просування у процесі передачі Україні західних винищувачів F-16.
8 листопада Столтенберг привітав той факт, що перші літаки F-16 із Нідерландів доставлені до Румунії для навчання українських пілотів. На спільній пресконференції з президенткою Угорщини Каталін Новак у Брюсселі він наголосив, що союзники продовжують надавати безпрецедентну підтримку Україні, яка захищається від російського вторгнення.
Одначе, глава НАТО попередив про небезпеку скорочення військової допомоги Києву. Так, він зауважив, що російський президент Володимир Путін вважає, що має більше витримки та що підтримка України Заходом колись вичерпається.
Ми повинні довести йому, що він помиляється, — наголосив Столтенберг, додавши, що це важливо як для виживання України, так і для безпеки країн НАТО.
Зауважимо, 7 листопада Нідерланди відправили свої перші п’ять винищувачів F-16 до Румунії для навчання українських пілотів.
Також варто нагадати, що нині все більше країн долучаються до “літакової коаліції”.
- Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.
- 12 липня Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.
- Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив 28 жовтня що не виключає вступу на посаду глави оборонного альянсу НАТО.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
- Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16.
- 22 серпня Збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16.
- Володимир Зеленський за результатами переговорів із прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо в Оттаві заявив, що цінує рішення Канади приєднатися до підготовки українських пілотів на F-16.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.