Столтенберг: «Тільки українці можуть вирішувати умови переговорів»
Джерело: Reuters
17 серпня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна сама вирішує, коли будуть відповідні умови для приєднання до будь-яких переговорів після російського вторгнення, наголошуючи на незмінній позиції Альянсу після коментарів цього тижня свого колеги.
Саме українці, і тільки українці, можуть вирішити, коли є умови для переговорів, і хто може вирішити за столом переговорів, яке рішення є прийнятним, – наголосив Столтенберг.
Виступаючи на конференції в норвезькому місті Арендал, він додав, що роль НАТО полягає в підтримці України.
Цю заяву зроблено після коментарів високопосадовця НАТО Стіана Єнссена, котрий заявив, що Україна може віддати окуповані території Росії в межах угоди про припинення війни. Згодом Єнссен зазначив, що шкодує про свої коментарі.
Його (Єнссена) повідомлення, і це моє головне повідомлення, і яке є головним посланням НАТО, полягає, насамперед, в тому, що політика НАТО незмінна – ми підтримуємо Україну, – наголосив глава Альянсу.
НАТО надішле Україні запрошення приєднатися до військового альянсу, коли “будуть виконані умови”.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що хоча результати липневого саміту НАТО були хорошими, було б ідеально, якби Київ отримав пряме запрошення приєднатися до західного військового альянсу.
Рчник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що розмови про можливий вступ України в НАТО в обмін на відмову від частини своїх територій є абсолютно неприйнятними.
- 11 липня країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.
- Президент Латвії Едгар Рінкевичс заявив, що його країна продовжить боротися за членство України в НАТО.
- Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.