Столтенберг: Україна та НАТО погодили створити новий Спільний центр з навчання у Польщі

Джерело: пресслужба НАТО

15 лютого міністри оборони країн НАТО зустрілися обговорити питання стримування та оборони Альянсу, а також підтримку України. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг привітав рішення союзників посилити допомогу ЗСУ, створюючи “Коаліції спроможностей”.

Акцентуючи важливість продовження підтримки, Столтенберг привітав зобов’язання партнерів, зокрема з боку Канади, Фінляндії та Норвегії, котрі охоплює такі ключові засоби, як обладнання та запасні частини F-16, а також протиповітряну оборону. Він також привітав те, що група членів Альянсу об’єднується з метою постачити Україні мільйон безпілотників, і що 20 членів НАТО погодилися сформувати коаліцію з розмінування.

Водночас міністри звернули увагу на погіршення умов безпеки для країн Північноатлантичного договору. Одначе, завдяки Steadfast Defender 24, найбільшим навчанням НАТО за минулі десятиліття, які зараз тривають, члени Альянсу демонструють спроможність і перевіряють свою здатність швидко перекидати сили по всьому НАТО для захисту східного флангу.

Під час зустрічі міністри оборони також вирішили створити новий Спільний центр НАТО-Україна з аналізу, навчання та освіти в Польщі для обміну уроками, отриманими під час повномасштабної війни, і створення структури для навчання та підготовки українських військових разом зі своїми колегами з Альянсу.

Разом на членів НАТО припадає 99% усієї військової допомоги Україні, і наша незмінна відданість є важливою для збереження свободи України, – резюмував Столтенберг. – Ми продовжуватимемо підтримувати Київ, для безпеки України та для нашої безпеки.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.