Столтенберг: Україна та НАТО погодили створити новий Спільний центр з навчання у Польщі

Джерело: пресслужба НАТО

15 лютого міністри оборони країн НАТО зустрілися обговорити питання стримування та оборони Альянсу, а також підтримку України. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг привітав рішення союзників посилити допомогу ЗСУ, створюючи “Коаліції спроможностей”.

Акцентуючи важливість продовження підтримки, Столтенберг привітав зобов’язання партнерів, зокрема з боку Канади, Фінляндії та Норвегії, котрі охоплює такі ключові засоби, як обладнання та запасні частини F-16, а також протиповітряну оборону. Він також привітав те, що група членів Альянсу об’єднується з метою постачити Україні мільйон безпілотників, і що 20 членів НАТО погодилися сформувати коаліцію з розмінування.

Водночас міністри звернули увагу на погіршення умов безпеки для країн Північноатлантичного договору. Одначе, завдяки Steadfast Defender 24, найбільшим навчанням НАТО за минулі десятиліття, які зараз тривають, члени Альянсу демонструють спроможність і перевіряють свою здатність швидко перекидати сили по всьому НАТО для захисту східного флангу.

Під час зустрічі міністри оборони також вирішили створити новий Спільний центр НАТО-Україна з аналізу, навчання та освіти в Польщі для обміну уроками, отриманими під час повномасштабної війни, і створення структури для навчання та підготовки українських військових разом зі своїми колегами з Альянсу.

Разом на членів НАТО припадає 99% усієї військової допомоги Україні, і наша незмінна відданість є важливою для збереження свободи України, – резюмував Столтенберг. – Ми продовжуватимемо підтримувати Київ, для безпеки України та для нашої безпеки.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.