Столтенберг вимагає 40 мільярдів євро на рік для військової допомоги Україні – Reuters

Джерело: Reuters

Джерело видання у Північноатлантичному альянсі повідомило, що під час зустрічі 31 травня у Чехії міністри закордонних справ країн НАТО закличуть союзників виділити щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні.

Раніше Єнс Столтенберг публічно не озвучував цифру, проте офіційні особи НАТО обговорювали узгодження фонду у 100 мільярдів євро на п’ять років.

Однак, оскільки невизначеність щодо майбутньої підтримки України з боку США зберігається через бажання Дональда Трампа повернутися до Білого дому, міністри закордонних справ 31 травня обговорять шляхи надання військової допомоги Україні на міцній довгостроковій основі.

Зауважується, що під час переговорів сторони зосередяться на деталях оборонного пакету підтримки України, який мають узгодити на Вашингтонському саміті НАТО 9-11 липня. Передбачається, що він включатиме зміни в організації постачань зброї та боєприпасів.

Нам потрібно підтримувати цей нинішній рівень допомоги як мінімум, аби забезпечити передбачуваність, якої потребує Україна, так довго, як це необхідно, — наголосило джерело в НАТО, додавши, що союзники надавали близько 40 мільярдів євро на рік після повномасштабного вторгнення Росії в Україна в лютому 2022 року.

Вже 31 травня генсек НАТО має намір закликати союзників виділяти близько 40 мільярдів доларів військової допомоги Україні щороку.

Раніше у Handelsblatt повідомили, оскільки нині зростають сумніви стосовно спроможності України вистояти у війні на виснаження, збільшенням військової допомоги Альянс має надіслати чіткий сигнал Путіну.

Зауважимо, нещодавно Столтенберг закликав союзників зробити дві речі: мобілізувати більше підтримки для Києва найближчими днями, та переконатися у спроможності створити міцнішу та надійнішу структуру для довготривалої підтримки, щоб продовжувати допомогу на більш передбачуваній основі.

Також генсек НАТО прокоментував наслідки зволікання з погодженням допомоги у Конгресі США, зазначивши, що питання озброєння має прямий вплив на ситуацію на полі бою.

Раніше Столтенбер заявив, що Альянс працює над тим, щоб надіслати більше систем ППО в Україну, додавши, що затримки з наданням такої допомоги шкодять зусиллям Києва протистояти нападам Росії.

  • Глава Міноборони США Ллойд Остін повідомив, що всього за кілька місяців, завдяки зразковому керівництву та участі колег-членів Контактної групи, вдалося створити вісім “коаліцій можливостей”.
  • 31 травня глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що членам військового альянсу час переглянути деякі обмеження щодо використання озброєння, наданого Україні для підтримки у війні проти Росії.
  • США витратили на допомогу Україні менш як 3% воєнного бюджету, а ЗСУ вже знищили половину армії РФ – Ліндсі Грем.
  • 29 квітня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відвідав до України. Це вже третій візит глави Альянсу за час повномасштабної війни.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.