Столтенберг вимагає 40 мільярдів євро на рік для військової допомоги Україні – Reuters
Джерело: Reuters
Джерело видання у Північноатлантичному альянсі повідомило, що під час зустрічі 31 травня у Чехії міністри закордонних справ країн НАТО закличуть союзників виділити щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні.
Раніше Єнс Столтенберг публічно не озвучував цифру, проте офіційні особи НАТО обговорювали узгодження фонду у 100 мільярдів євро на п’ять років.
Однак, оскільки невизначеність щодо майбутньої підтримки України з боку США зберігається через бажання Дональда Трампа повернутися до Білого дому, міністри закордонних справ 31 травня обговорять шляхи надання військової допомоги Україні на міцній довгостроковій основі.
Зауважується, що під час переговорів сторони зосередяться на деталях оборонного пакету підтримки України, який мають узгодити на Вашингтонському саміті НАТО 9-11 липня. Передбачається, що він включатиме зміни в організації постачань зброї та боєприпасів.
Нам потрібно підтримувати цей нинішній рівень допомоги як мінімум, аби забезпечити передбачуваність, якої потребує Україна, так довго, як це необхідно, — наголосило джерело в НАТО, додавши, що союзники надавали близько 40 мільярдів євро на рік після повномасштабного вторгнення Росії в Україна в лютому 2022 року.
Вже 31 травня генсек НАТО має намір закликати союзників виділяти близько 40 мільярдів доларів військової допомоги Україні щороку.
Раніше у Handelsblatt повідомили, оскільки нині зростають сумніви стосовно спроможності України вистояти у війні на виснаження, збільшенням військової допомоги Альянс має надіслати чіткий сигнал Путіну.
Зауважимо, нещодавно Столтенберг закликав союзників зробити дві речі: мобілізувати більше підтримки для Києва найближчими днями, та переконатися у спроможності створити міцнішу та надійнішу структуру для довготривалої підтримки, щоб продовжувати допомогу на більш передбачуваній основі.
Також генсек НАТО прокоментував наслідки зволікання з погодженням допомоги у Конгресі США, зазначивши, що питання озброєння має прямий вплив на ситуацію на полі бою.
Раніше Столтенбер заявив, що Альянс працює над тим, щоб надіслати більше систем ППО в Україну, додавши, що затримки з наданням такої допомоги шкодять зусиллям Києва протистояти нападам Росії.
- Глава Міноборони США Ллойд Остін повідомив, що всього за кілька місяців, завдяки зразковому керівництву та участі колег-членів Контактної групи, вдалося створити вісім “коаліцій можливостей”.
- 31 травня глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що членам військового альянсу час переглянути деякі обмеження щодо використання озброєння, наданого Україні для підтримки у війні проти Росії.
- США витратили на допомогу Україні менш як 3% воєнного бюджету, а ЗСУ вже знищили половину армії РФ – Ліндсі Грем.
- 29 квітня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відвідав до України. Це вже третій візит глави Альянсу за час повномасштабної війни.
У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.
5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.
Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.
5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.